--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

В області вважають, що оптимізації в освіті не уникнути

Оптимізації в освіті не уникнути

У зв’язку із закінченням поточного навчального року та початком підготовки до нового 12 червня освітяни області зібралися на робочу нараду.

В обговоренні стану освітньої галузі та найближчих її перспектив взяли участь заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ярослав Лагута та начальник управління освіти і науки Вадим Калінін.

На сьогодні в Житомирській області нараховується 1644 навчально-виховні заклади, функціонує 67 позашкільних навчальних закладів. 284 тис. осіб задіяні в освітній галузі. 

Одним з найважливіших питань в 2015 році є процес оптимізації мережі загальноосвітніх закладів, якого, за словами Ярослава Лагути, не уникнути, оскільки на Житомирщині значна кількість шкіл, де коефіцієнт співвідношення між учнями та вчителями 1/3, 1/5, 1/6 тощо. Це призводить до того, що на одного учня витрачається в місяць не 8900 грн, а від 21 до 33 тис. грн. Якщо ці цифри будуть і надалі, то державної субвенції не вистачить і кошти закінчаться через кілька місяців після початку навчального року.

Одним із пріоритетних напрямів організаційної роботи у зв’язку з оптимізацією є забезпечення підвозу учнів та вчителів до освітніх закладів. Це є першочерговим завданням районних відділів освіти.

«Ми маємо інтенсивно працювати вже влітку та налагоджувати співпрацю з місцевою владою та керівниками освіти районів, щоб не допустити соціального напруження та якнайкраще організувати освітню роботу, – зазначив заступник голови Житомирської ОДА. – Всі розуміють, що незадоволений вчитель – це неякісно навчений і вихований учень, що призводить до деградації суспільства загалом».

 

За матеріалами

офіційного веб-сайту Житомирської ОДА

НОВ�Н�