--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Відбулося виїзне засідання районної координаційної ради

Відбулося виїзне засідання районної координаційної ради 
з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Вже стало доброю традицією проводити виїзні засідання районної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у загальноосвітніх закладах району. Так, 22 травня 2015 року було проведено такий захід у Печанівській загальноосвітній школі І-ІІІ ст., участь у якому взяли і учні Колодяженської школи.

До порядку денного засідання було включено питання про роботу загальноосвітніх закладів та відповідних служб по профілактиці наркоманії, тютюнопаління, пропаганді здорового способу життя серед учнівської молоді та лікарів-спеціалістів лікувально-профілактичних закладів району з питань добровільного консультування населення на ВІЛ/СНІД.

«Приємним є той факт, -  відмітив Володимир Базелюк, заступник голови районної координаційної ради, - що протягом останніх років на території Печанівської та Колодяженської сільських рад не зафіксовано нововиявлених хворих на туберкульоз.» Тому потребує схвалення практика роботи виконавчих комітетів Печанівської та Колодяженської сільських рад з питань протидії туберкульозу.

Микола Яремчук, директор Печанівської ЗОШ І-ІІІ ст. наголосив, що в закладі постійно проводяться заходи, які спрямовані на профілактику захворювань туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Членами координаційної ради було проаналізовано такі показники, які забезпечують профілактику ВІЛ-інфекції, лікування, догляд та підтримку ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на території району, стан охоплення тестуванням населення на ВІЛ, організацію роботи кабінету «Довіра» в ЦРЛ. Активну участь в обговоренні даних питань взяли начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Данилевич В.І.; лікар-фтизіатр Романівської ЦРЛ, член районної координаційної ради,  координатор роботи з протидії туберкульозу в районі Сич М.С.; головний лікар комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги Романівської районної ради» Галяс О.М.; Печанівський сільський голова Лаврінчук В.І.; Колодяженський сільський голова Поліщук В.М.;  методист відділу освіти райдержадміністрації Лотиш Г.В.; дільничний інспектор районного відділу внутрішніх справ Метельський В.А.; медичні працівники, соціальні працівники й учнівська молодь вищезгаданих закладів. 

На засіданні координаційної ради відзначено, що у загальноосвітніх закладах району проводиться різноманітна робота з дітьми, спрямована на активізацію роботи по пропаганді здорового способу життя: виховні години, засідання за «круглим столом», тренінгові заняття, дискусії, диспути, вікторини, кінолекторії, конкурси малюнків, агітбригади, рейди-перевірки, конкурси соціальної реклами за різними напрямками тощо.

В рамках проведення засідання учнями Печанівської та Колодяженської шкіл організовано та проведено волонтерських акцій: «Молодь – проти СНІДу», «Молодь – за здоровий спосіб життя».

Від членів координаційної ради, сільських голів відповідних територіальних громад волонтерам учнівських колективів було вручено подарунки – футбольні м’ячі та солодощі.

За підсумками засідання прийнято ряд рішень, реалізація яких направлена на поліпшення скоординованої роботи органів виконавчої влади, культосвітніх та медичних закладів, соціальних служб з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в районі.

 

Базелюк В.О., 

завідувач сектору охорони здоров'я

райдержадміністрації

НОВ�Н�