--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У Романові свято - День української вишиванки

У Романові свято - День української вишиванки

Ходюк В.І., Ковальчук Л.Й., Капінус О.Г.

Травень надзвичайно багатий на свята. Але є  серед них чи не  найдорожчі - свята День матері та День сім’ї. Поруч з ними крокує, ніби прикрашаючи і доповнюючи, а ще більше нерозривно з ними пов’язане, свято День української  вишиванки.

Мамина пiсня, отчий дiм, бабусина вишиванка, прозора криниця, з якої пили воду ще наші предки — це наша родовiдна пам’ять, нашi символи, наша історія, яку повинні пам’ятати всі, щоб бути сильними, непереможними.

14 травня на площі «Єдності» вперше в Романові пройшло свято її величності «Вишиванки».

Про важливість цієї події у своїх виступах говорили голова районної адміністрації О.Г.Капінус та заступник голови районної ради В.І.Ходюк, які привітали усіх присутніх, побажали духовного  оновлення, повернення до джерел народної творчості, спадку нації.

Свято розпочалося із виставки робіт умільців Романівщини: вишивані рушники, ікони, серветки, вироби з дерева, бісеру, тіста, паперу, вироби в’язальниць, вишивальниць і інших чудових майстринь.

У рамках свята були проведені три конкурси: пісенний, поетичний та власне вишиванок.

Пісенний і поетичний конкурс, які переплелись у виконанні, показали скільки творчих людей проживають на нашій Романівщині, а скільки серед них уже зараз сформовані митці.

У багатьох присутніх на святі бриніли сльози коли читалися вірші про наше сьогодення, про наших бійців, які боронять  Батьківщину, про маму. Але майже усі митці дотримались умови конкурсу, вірш мав містити в сюжетній лінії тему вишиванки.  Тож в поетичному конкурсі перемогу здобули: у номінації «Кращий авторський твір» - Новік Марія – учениця Романівської гімназії, у номінації «Краща виконавська майстерність» Рибчинська Анна - учениця Миропільської гімназії. Надзвичайно чутливі і проникливі прозвучали вірші у виконанні Поліщук Тетяни з Романівської гімназії, Степанюк Ольги з с.Камінь, Березенської Анастасії з Булдичева, Романчук Тетяни з Биківки, Радушинської Лілії з Карвинівки, Слюсаренко Анастасії з Печанівки, Польової Валентини з Романівки та Бучко Надії з Романова.

            У  конкурсі сімейної пісні визначились наступні переможці:

-у номінації «Кращий родинний колектив» - Шилюк Вікторія з донькою Анастасією та сестрою Вакуленко Юлією, у номінації «Кращий дитячий сімейний колектив» сестрички-близнятка, першокласниці Романівської гімназії Анастасія та Софійка Коверчук.

Принесли задоволення своїм виконанням три сестрички Анастасія, Марія та Юлія Шифруки, а також колоритний колектив з Печанівки у складі Ольги Шматко, Світлани Павлінської, Олени Куцан та Олени Туз.

Анастасія, Марія і Юлія Шифрук

Біля сцени, прикрашеної рушниками і великим віночком в українських кольорах, з обох боків розмістились розкішні вишиванки, як сучасного виконання так і дуже давні, які збереглися турботливими нащадками до цього часу у дуже гарному вигляді.

Кількість вишиванок, їх якість, стиль: усе це різнобарв’я, захоплювало подих і викликало захоплення виробами майстринь ручної роботи. Хотілося б усіх відзначити, сказати гарні слова подяки, однак були названі, на думку журі, найкращі. Ними стали:

  - у номінації «Найкраща вишиванка з бабусиної скрині» - вишиванка Ніколюк Ніни Петрівни з  Романова;

- у номінації «Найкраща сучасна вишиванка» - вишиванка Макарчук Жанни Іванівни та Лотиша Юрія Володимировича з Романова;

  - у номінації «Найстарший учасник конкурсу»  - вишиванка Цілик Анастасії Тихонівни із с.В.Козара. Вишиванка збереглася з 1853 р.

- у номінації «Наймолодший учасник конкурсу» - вишиванка Терещук Руслани, учениці  9-класу Биківської ЗОШ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І особлива, найголовніша номінація «Найоригінальніша вишиванка», яка стала підсумковим акордом свята, містила і певні вимоги -  мала бути одягнена на майстрині та вишита власноруч, а також мала чимось вирізнятися.  Цю нагороду отримала Кондратюк Марина, яка представила свої вишиванки і на собі і на своїх рідних. Майстриня вразила своєю технікою вишивки,  різними фактурами тканини,  кольоровою гаммою і дуже цікавим виконанням.

У цій номінації необхідно відзначити і роботи Кутини Руслани, Матусевич Оксани, Осипчук Лариси та Ковальчук Олени, які також вирізнялись оригінальністю.

Насправді на святі не було переможених, були переможці. Усі, хто докладає зусиль для відродження нашої історії, духовності, традицій, хто вкладає душу, віру у краще майбуття для нашої України у свої твори, свої роботи – усі переможці. Це свято гуртує патріотів, спонукає до об’єднання, пробуджує найкращі людські почуття, а отже за такими заходами майбутнє.

Хочеться скласти подяку усім, хто доклав зусиль, аби це свято відбулося і висловити надію, що воно буде щорічним, традиційним.

Кондратюк Марина - "Найоригінальніша вишиванка".

 

Л.Й.Ковальчук,

завідувач сектора у справах сім'ї, молоді

та спорту райдержадміністрації

НОВ�Н�