--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Ощадбанк про кредитну підтримку енергоефективних заходів у країні

Ощадбанк бере активну участь у роз’яснювальній роботі щодо кредитної підтримки енергоефективних заходів у країні

17 квітня, в приміщенні Житомирської міської ради відбувся семінар з енергоефективного партнерства за участю представників Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, ОСББ, ЖБК, органів самоврядування та банківських установ. Від Ощадбанку в ньому брали участь директор департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу Родіон Никоненко та заступник начальника управління організації кредитування фізичних осіб – начальник відділу кредитного аналізу Тетяна Борзих. Учасники семінару обговорили механізми надання державної підтримки заходів з термомодернізації багатоквартирних та індивідуальних будинків.

Як зазначив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук, в 2015 році планується направити 344 млн. грн. державної підтримки на стимулювання енергоефективності. Окрім компенсації при одержанні кредитів на придбання твердопаливних котлів (20%), яким вже успішно займається Державний ощадний банк, програма буде розширена за рахунок відшкодування 30% суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів (вікна, матеріали для термоізоляції, сонячні колектори, теплові насоси) та компенсації частини тіла кредитів для ОСББ (за умов придбання в кредит засобів обліку теплової енергії та води, індивідуальних теплових пунктів, матеріалів для модернізації систем освітлення тощо).

Представники Ощадбанку наголосили, що банк готовий розширити свою участь у реалізації Державної програми стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів. Родіон Никоненко презентував кредитний продукт Ощадбанку для ОСББ, а Тетяна Борзих розповіла про досвід банку з кредитування громадян на придбання котлів, що працюють на будь-яких видах палива та енергії крім природного газу. Працівники Житомирського облуправління Ощадбанку налагодилили співпрацю більш ніж з 50 точками продаж енергоефективногообладання, і цей перелік постійно розширюється.

Такий інструмент підвищення енергоефективності, як часткове відшкодування частини банківського кредиту, використовується в усіх без винятку країнах Європейського союзу. Особливо вражаючим є досвід Польщі, громадяни якої завдяки енергозбереженню споживають газу втричі менше, ніж Україна.

НОВ�Н�