--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Інклюзивна освіта - шлях до рівних можливостей

Інклюзивна освіта – шлях до рівних можливостей 

Інклюзія – це доведений українською практикою крок до виховання толерантності як у дітей, так і у дорослих.

Діти з проблемами розвитку ще в дошкільному віці починають розуміти свою несхожість з однолітками без порушень розвитку. Тому в навчальному закладі необхідно створювати відповідні умови для формування у дітей з особливими освітніми потребами самостійності, впевненості, мобільності, адже всі діти є цінними і активними членами суспільства.

27 березня 2015 року  на базі Романівського ліцею відбулася конференція на тему: Інклюзивна освіта- шлях до рівних можливостей. 

Учасниками конференції були присутніми відповідальні за організацію інклюзивного навчання у Романівському ліцеї, а також асистенти-вчителя, практичні психологи, соціальні педагоги цього навчального закладу та Романівської гімназії, Биківської ЗОШ І-ІІІст., вчителі, які викладають в інклюзивних класах, представники служби у справах дітей райдержадміністрації.

Під час конференції Аліна Воробйова, методист відділу освіти райдержадміністрації, розповіла про шляхи впровадження інклюзивного навчання у загальноосвітні навчальні заклади району. Вона, зокрема повідомила, що у Романівському районі на базі Романівської гімназії забезпечено інклюзивне навчання для двох учнів  2 та  4 класів, Романівського ліцею для чотирьох учнів 6, 1 та 9 класів, для одного учня на базі Биківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Ірина Скороход, завідувач психолого- медико-педагогічної комісії, ознайомила присутніх з діяльністю районної психолого-медико-педагогічної комісії та особливостями логопедичної роботи з дітьми-інвалідами.

Учасники конференції переглянули презентацію на тему: «Психологічний супровід навчання дітей з особливими освітніми потребами», яку підготувала Наталія Оржеховська,  практичний психолог Романівського ліцею.

Про те, як виконується план заходів щодо впровадження інклюзивного навчання в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах на період до 2015 року розповідали  відповідальні за інклюзивну освіту.

Завершилась конференція переглядом відеоматеріалів про організацію інклюзивного навчання в навчальних закладах України, обговоренням та обміном досвіду.

За матеріалами відділу освіти

райдержадміністрації

НОВ�Н�