--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Психологічна допомога демобілізованим

Психологічна допомога демобілізованим 

В Україні розпочалося звільнення в запас (демобілізація) військовослужбовців, які були призвані в рамках  мобілізації на особливий період. Демобілізація триватиме до 1 травня цього року.

На Житомирщину вже повернулися майже 2 тис. військових, які протягом року виконували бойові завдання в зоні АТО. Багато бійців мають психологічні травми. Медики та психологи фіксують, що більшість військовослужбовців переживають посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).

Кваліфікована медична допомога надається лікувально-оздоровчими закладами області за розробленою на Житомирщині програмою реабілітації.

Аби наші захисники не залишилися сам-на-сам зі своїми проблемами, спільнота «Євромайдан SOS» розробила пам’ятку «Як зберегти життя і здоровий глузд після повернення з фронту».

Загроза виникнення ПТСР з’являється у бійців, якщо вони втрачали друзів і побратимів, бачили мертвих, стріляли, потрапляли під обстріл, хвилювалися за рідних, почувалися залишеними, зрадженими, потрапляли в полон або оточення. Ознаками синдрому є загострена пильність без причин, вибухова реакція, агресивність, напади люті, замкнутість, погіршення пам’яті, паніка та тремтіння від різких звуків, депресія, провина за те, що вижили, думки про самогубство, тривожність, безсоння, нав’язливі спогади. Всі ці сигнали дає психіка і їх можна подолати при допомозі фахівців.

Медики наголошують, що турботи і родинного залишку недостатньо для того, аби загоїти невидимі поранення. Не допоможуть і відпустка, відпочинок на морі, народні методи, спиртне  і навіть час.

Єдиний вихід – фахівці. Руку допомоги готові простягнути спеціалісти Інституту психології, які працюють цілодобово, анонімно та безкоштовно. Психологи надають поради, а також можуть організувати спеціалізовані консультації з лікарями.

Всі бажаючі можуть звертатися за адресою: м. Київ, вул. Паньківська, 2, Кризовий медико-психологічний центр.

Телефони центру: (044) 288-33-48, (099) 632-18-18, (093) 609-30-03, (068) 770-37-70.

Крім того, в області діє «гаряча лінія» для учасників АТО за тел.

(0412) 475-006.

 

Прес-служба облдержадміністрації

НОВ�Н�