--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Розмір субсидії у цьому році можна буде вирахувати самостійно

Розмір субсидії у цьому році можна буде розрахувати самостійно 

Завдяки новаціям, запровадженим Міністерством соціальної політики України, цього року вперше громадяни нашої держави зможуть підрахувати розмір субсидії самостійно. На сайті профільного Міністерства буде встановлено спеціальний калькулятор, і кожен бажаючий отримає нагоду дізнатися про те, на яку суму оплати за житлово-комунальні послуги можна розраховувати. Про це повідомив перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Шевченко.

  «Наприклад, якщо рівень середнього прожиткового мінімуму становить 1176 гривень, то обов’язковий платіж складатиме 6,5% від цієї суми», - зазначив урядовець.

За підрахунками Міністерства соціальної політики, приблизно 2,5-3 мільйона людей звернуться за субсидіями. Василь Шевченко звернув увагу: «Максимум ця цифра може досягти 4-х мільйонів. І для цього ми зробили максимально спрощену систему – систему, яка дозволятиме людині дуже просто, фактично без контакту з чиновниками, або через уповноважену особу, якщо це стосується сіл, або через письмове звернення, або іншим шляхом, повідомити управлінню соціального захисту про те, що вона хоче отримати субсидію».

У профільному Міністерстві повідомляють, що середній розмір субсидій залежить від регіону. Розрахунок передбачає те, що чим нижчі доходи, тим менше сім'я сплачує за послуги. Наприклад, якщо дохід на члена сім'ї становить 500 гривень, то оплата буде здійснюватися тільки в розмірі 3,19% на одну людину.

Василь Шевченко підтвердив можливість отримання субсидій в умовах оренди житла: «Форма оренди житла також передбачена, якщо є офіційно зареєстрований договір про оренду».

 

Прес-служба облдержадміністрації

НОВ�Н�