--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Рятувальники попереджають: спалювання сміття та сухої трави - основна причина виникнення пожеж

Рятувальники попереджають: спалювання сміття та сухої трави – основна причина виникнення пожеж

У Романівському районі трапляються непоодинокі випадки виникнення пожеж на відкритій території. Через людську недбалість, халатність та неуважність при спалюванні сміття та сухої трави, в населених пунктах виникають пожежі, внаслідок яких громадяни можуть втратити майно та здоров’я. Лише за минулий день (10 березня 2015 року) вогнеборці 5 разів ліквідовували пожежі (як на відкритій місцевості, так і на присадибних ділянках).  

Щоб запобігти виникненню пожеж, співробітники Романівського районного сектору Управління ДСНС України у Житомирській області проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо попередження спалювання сміття та сухої трави. Спілкуючись із громадянами, рятувальники розповідають про останні надзвичайні події, які виникли в районі, наслідки від пожеж на відкритій території.

«Спалювання сухої трави загрожує навколишньому середовищу та життю людей», - зауважують фахівці Управління.

Рятувальники провели бесіди та вручили громадянам с.Романівка тематичні листівки, які містять правила пожежної безпеки. На часі, профілактично-роз’яснювальні рейди серед жителів сіл Врублівка та Червоні Хатки.

Слід зазначити, що відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.), а на посадових осіб – від п’ятидесяти до сімидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).

 

Романівський районний сектор Управління ДСНС України у Житомирській області звертається до громадян з приводу обережного поводження з вогнем!

  Не користуйтеся вогнем для знищення сухої трави та сміття. Не спалюйте сміття на городах та суху траву на відкритих територіях. Ці необдумані дії вкрай небезпечні, що приводять до виникнення пожеж у приватних житлових, господарських спорудах. Трава та сміття легко займаються від сірника або недопалка, а полум'я швидко розповсюджується на значні території. Будьте обережними із вогнем під час відпочинку у лісі! Не слід кидати непогашені недопалки цигарок, а розводити вогнища дозволяється лише в безвітряну погоду під постійним наглядом. Збираючись додому, не забувайте ретельно залити вогонь водою або закидати його піском. Не користуйтеся вогнем для знищення сухої трави та сміття! Якщо під час відпочинку на природі чи знаходячись на присадибній, помітили безупинне розповсюдження вогню негайно повідомте до пожежно-рятувальної служби за телефоном «101» .

 

За матеріалами Романівського РС

УДСНС України у Житомирській області

НОВ�Н�