--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

До Житомира зі сходу повернулись бійці 95-ї бригади, мобілізовані рік тому

До Житомира зі сходу повернулись бійці 95-ї бригади, мобілізовані рік тому

 

9 березня, на світанку, бійців 95-ї окремої аеромобільної бригади біля військової частини А1910 на Корбутівці зустрічали рідні, близькі, представники влади і просто небайдужі житомиряни. 

  Серед зустрічаючих - Тетяна Бажан з с. Бровки Андрушівського району. Жінка розповіла, що в зоні АТО перебувають п’ять чоловіків з її родини – син, брат, двоюрідний брат, двоє племінників. Усі служать з першого дня. Син, якого вона зустрічає, 28-річний Віталій, в зоні АТО з 10 березня 2014 року. Приїжджав на ротацію, після поранення і контузії 3 місяці відлежав у госпіталі і знову повернувся на схід. 

«Скоріше хочу міцно обійняти його. Заберемо і більше нікуди не відпустимо, - каже мати бійця. - Більше всього хочемо, щоб припинилась війна, щоб не було більше жертв, щоб наші діти були вдома, а чоловіки – з сім’ями, з дітьми. Без миру далі жити не можна».

  Під оплески, радісні вигуки, під звуки духового оркестру колона автобусів прибула у військову частину. Близько 250 хлопців, що не встигли як слід привітатись із рідними, вишикувались на плацу.

  До них звернувся голова облдержадміністрації Сергій Машковський: «Мене переповнює радість, що ви повернулися живими і здоровими на рідну Житомирщину. Щиро дякуємо вам усім за вашу самовіддану службу, за ваш героїзм, мужність. Завдяки вам славетну 95-у бригаду знають не тільки в Україні, а вже й по всьому світу. Щиро дякуємо вам від усієї Житомирщини. Слава 95-й бригаді!» - виголосив керівник області.

  Спілкуючись із журналістами, Сергій Машковський зазначив, що для цих військових, які першими встали на захист рідної землі і через рік повертаються додому, буде проведено масштабний захід, концерт, щоб висловити їм велику вдячність за сумлінно виконаний обов’язок по захисту держави. 

«Символічно, що хлопці повернулися додому за рік у день народження Тараса Шевченка. Є відомі слова нашого українського пророка: «Борітеся – поборете .Вам бог помагає. З вами правда, з вами слава і воля святая», - сказав Сергій Машковський. Ці слова стали символом боротьби на Євромайдані, вони є символом боротьби наших військових на сході держави і тепер".

  До Житомира прибула перша партія бійців, призваних у першу хвилю мобілізації. «Ми отримали величезний життєвий досвід, досвід ведення бойових дій. Ми були на війні. Чимало ще буде спогадів, і не завжди добрих. Багато хто повернувся звідти із морально-психологічними травмами. Але я думаю, все це ми переживемо, - розповів командир підрозділу Сергій за позивним «Сват».

  Він зазначив, що багато хто з цих хлопців через місяць відпочинку готовий їхати знову в район бойових дій. Люди, що побували там, зрозуміли всю відповідальність за долю рідної землі, стали справжніми патріотами і готові виконувати нові завдання. «Я страшенно гордий тим, що поруч із такими бійцями мені довелося виконувати мій обов’язок. Честь і хвала нашим героям!» - сказав командир.

Прес-служба облдержадміністрації

НОВ�Н�