--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Майже 250 бійців АТо вже пройшли реабілітацію в санаторії "Дениші"

Майже 250 бійців АТО вже пройшли реабілітацію в санаторії «Дениші»

У рамках розробленої на Житомирщині програми реабілітації військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, бійці проходять курс лікування в обласному лікувально-санаторному центрі «Дениші». Заклад спеціалізується на наданні допомоги хворим із ураженням опорно-рухового апарату, але з жовтня 2014 року на базі відділення ортопедії і неврології тут розгорнули 50 ліжок для 12-денної медико-психологічної реабілітації бійців АТО. За цей час в санаторії вже допомогли відновити морально-психологічний і фізичний стан майже 250 військовим.

За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Сергія Бондарчука,  на Житомирщині розроблена унікальна програма реабілітації, яка має реальні результати. Окрім санаторію «Дениші» до неї включені обласна клінічна лікарня імені О.Ф. Гербачевського, обласна психіатрична лікарня №1  та обласний госпіталь для ветеранів війни у м. Бердичеві. Протягом минулого року всі ці заклади використали на реабілітацію 265 тис. грн., а на 2015 рік в обласному бюджеті  передбачено фінансування в обсязі 3 млн. грн., з яких 360 тис. грн. вже спрямовано на відшкодування за проживання, лікування та харчування військовослужбовців, задіяних в АТО.

Як повідомив головний лікар обласного лікувально-санаторного центру «Дениші»  Павло Волошин, бійці потрапляють в заклад після рішення фахівців консультативно-лікарської комісії, що функціонує на базі обласної клінічної лікарні. Військовослужбовці не несуть жодних фінансових витрат і наразі реабілітацію тут проходить 24 захисники Батьківщини.

У санаторій «Дениші» в основному потрапляють бійці з посттравматичними стресовими розладами, вогнепальним ураженням кінцівок, черепно-мозковими травмами, вегето-судинною дистонією, ураженнями хребта та опорно-рухового апарату. Всіх пацієнтів оглядає лікар і визначає для кожного індивідуальний комплекс процедур.

  «В основному це заспокійливі процедури, а саме хвойні і перлинні ванни, аромотерапія, фітотерапія, нетрадиційні методи лікування – голкорефлексотерапія, гірудотерапія, а також кваліфікована психологічна допомога. Після курсу реабілітації в бійців зникають психологічні і психічні проблеми і вони почуваються значно краще», - розповіла в.о. заступника головного лікаря санаторію по медичній частині Наталія Бех.

            Самі бійці задоволені курсом медико-психологічної реабілітації. В зоні АТО вони щодня носили на собі до 30 кг. Саме стільки важать засоби захисту. Військовослужбовці небагатослівні, але однозначно стверджують, що в санаторії кожен лікар має індивідуальний підхід до пацієнта, діагностуються всі органи та системи організму, на основі чого призначаються процедури. А ще бійцям подобається природа та здорове харчування, якого їм бракувало на передовій.

            Більшість чоловіків наголошують, що пройти курс реабілітації за власні кошти вони не змогли б, але завдяки спеціальній програмі отримали таку можливість. Військовослужбовці задоволені умовами в санаторії, але хвилюються за бойових побратимів, які зараз у найгарячіших точках зони АТО виконують свій почесний обов’язок перед Батьківщиною.     

  Прес-служба облдержадміністрації

НОВ�Н�