--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Військовий облік і мобілізаційні завдання - на особливому контролі у Романівській райдержадміністрації

Військовий облік і мобілізаційні завдання – на особливому контролі

у Романівській районній державній адміністрації

 

Аналіз стану військового обліку і бронювання військовозобов’язаних в органах місцевого самоврядування на підприємствах, установах, організаціях і навчальних закладах району свідчить про те, що робота з цих питань ведеться відповідно до вимог законодавства України.

Районною державною адміністрацією, Баранівсько-Романівським об’єднаним районним військовим комісаріатом спільно з органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, навчальними закладами протягом року проведена робота щодо забезпечення повного охоплення військовим обліком військовозобов’язаних, які проживають на території району, а також щодо оформлення військовозобов’язаним відстрочок від призову на період мобілізації та воєнного часу.

Протягом 2014 року працівниками Баранівсько-Романівського ОРВК була проведена звірка облікових даних військовозобов'язаних і призовників з обліковими даними особових карток підприємств, установ і організацій району та карток первинного обліку органів місцевого самоврядування, що дало змогу перевірити повноту, достовірність та якість обліку військовозобов’язаних.

Якісне ведення військового обліку і бронювання військовозобов’язаних є особливо актуальним під час проведення часткової мобілізації та за умов, які нині відбуваються в Україні

Незважаючи на комплекс проведених заходів, результати роботи свідчать про те, що мали місце недоліки під час виконання завдання з проведення часткової мобілізації щодо укомплектування військових частин мобілізаційними ресурсами.

Проблемним є і те, що значна частина військовозобов’язаних виїхала за межі району на заробітки, а деякі відмовляються від отримання повісток для явки у військовий комісаріат.

Ухилення від призову під час мобілізації військовозобов’язаних в даних умовах, або умовах воєнних дій, створює серйозну загрозу для безпеки держави в сфері оборони. Тому є необхідність розглядати питання кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації.

Так, двох жителів Романівського району в 2014 році за вироками судів визнано винними у скоєнні злочину, передбаченого ст.336 Кримінального кодексу України “Ухилення від призову за мобілізацією”, та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки.

На належному рівні здійснюється робота з питання ведення військового обліку військовозобов’язаних в Камінській, Гордіївській, Печанівській, Булдичівській сільських радах, центральній районній лікарні, комунальній установі Романівської районної ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги», комунальній установі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».

Проте, мають місце порушення п.2.2 розділу II Інструкції з організації ведення військового обліку військовозобов'язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах. Не подають повідомлення про зміни у військовому обліку військовозобов’язаних Малокозарська, Вільшанська, Великокозарська, Романівська, Врублівська, Печанівська, Ясногородська, Садківська, Ягодинська, Карвинівська, Годиська, Старочуднівськогутянська, Соболівська, Червонохатківська, Прутівська, Ольшанська сільські та Биківська селищна ради.

Забезпечення чіткого ведення військового обліку та виконання мобілізаційних завдань  є пріоритетними у складній ситуації, яка нині склалася в Україні.

Сьогодення вимагає усім об’єднати зусилля задля якнайшвидшої перемоги над зовнішнім ворогом. Адже лише спільно можна досягти бажаної мети - встановлення миру в Україні.

НОВ�Н�