--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Про зміни в пенсійному законодавстві України

Зміни в пенсійному законодавстві України з 01.01.2015 року

  Саме на таку тему нещодавно відбулося засідання "круглого столу" за участю пенсіонерів та заступника начальника управління Пенсійного фонду України у Романівському районі Шпонарської В.В.

  На виконання Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” ( Закон №76) з 1  січня 2015 року внесено  зміни до пенсійного  законодавства:

1.  Пенсії  (щомісячне довічне грошове утримання) відповідно до законів України  “Про державну службу “(стаття 37), Про прокуратуру” (стаття 50-1),”Про статус народного депутата України”(стаття 20), “Про судоустрій і статус судів”(стаття 138) за заявами про їх призначення або перерахунок, що надійшли починаючи  з 1 січня 2015 року, обчислюються в розмірі 60 відсотків заробітної плати.

2. З січня 2015 року не призначаються  дострокові  пенсії відповідно до статті 21 Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” та  статті 49  Закону України “ Про зайнятість населення”. Тобто, призначення  пенсій  в зв’язку з скороченням чисельності або штату працівників та пенсій за станом здоров’я  за півтора року  до досягнення  пенсійного віку не  призначаються.

3.  У Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вилучено статтю 39. Доплата непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, за заявами, поданими після 1 січня 2015 року, не встановлюється.

Водночас, враховуючи положення пункту 7 Прикінцевих положень Закону №76, яким передбачено, що у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії, відповідно до цього Закону, її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

4. На виконання положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»( № 71-VІІІ від 28.12.2014) у зв’язку із набранням чинності змін до Податкового кодексу України з 01.01.2015 податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) справляється з суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення.

Базою оподаткування у 2015 році є суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання у частині, що перевищує 3654,00 грн. на місяць.

З 01.01.2015 змінено ставку податку на доходи фізичних осіб: 15 відсотків, якщо база оподаткування місячного оподаткованого доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, та 20 відсотків, якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.

Таким чином, ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування, що не досягає  десяти мінімальних заробітних плат на 01 січня звітного року (у 2015 році 1218,00*10=12180,00), для суми, що перевищує 10 мінімальних зарплат, застосовується ставка 20 відсотків.

Наприклад, для пенсії, яка складає на місяць 5000,00 грн., базою оподаткування є 1346,00 грн.(5000,00-3654,00), до якої застосовується ставка 15%. Розмір податку – 201,90 грн., до виплати пенсіонеру 4798,10 грн.

Розмір пенсії до виплати у лютому буде визначено з урахуванням суми утриманого податку за січень і лютий поточного року.

Оподаткування пенсій торкнеться лише 34 пенсіонери району  - саме стільки громадян мають пенсію, що перевищує 3 мінімальних заробітних плати. Тобто, до виплати сума пенсії буде зменшена на суму оподаткування.

НОВ�Н�