--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Медико-волонтерські навчання пройшли у навчальних закладах району

Медико-волонтерські навчання з надання першої невідкладної допомоги пройшли в навчальних закладах району

  «Вміння надавати першу невідкладну допомогу може врятувати чиєсь життя» - під таким гаслом у чотирнадцяти школах району відбулися медико-волонтерські навчання з надання першої невідкладної допомоги.

Такий важливий захід в Романівській ЗОШ І-ІІІ ст. провів сімейний лікар місцевої сільської лікарської амбулаторії Дмитро Віталійович Коровчук. Вчителі та учні старших класів мали змогу отримати теоретичні знання проведення реанімаційних заходів та надання допомоги при травмах, опіках, пораненнях, нещасних випадках тощо.  

Лікар навчав як накладати джгут, робити штучне дихання, перев’язувати рани. При цьому наголошував, що вміння зробити штучне дихання, перебинтувати рану, зупинити кровотечу знадобляться не лише в надзвичайних ситуаціях, а й у повсякденному житті. Адже нерідко трапляються випадки, коли пересічним громадянам доводиться надавати першу допомогу до приїзду автомобіля «швидкої». А це може врятувати не лише від смерті, а й від інвалідності.

Медико-волонтерське навчання проходило за участі Мілінчук А.А., заступника голови райдержадміністрації, та Криворучко А.Л., начальника відділу освіти райдержадміністрації. Вони також перевірили стан підвального приміщення школи села Романівка, яке може використовуватися як укриття для населення в разі виникнення небезпеки, визнавши його задовільним. Адже прибраний, з належним освітленням підвал містить стенди з військово-патріотичної підготовки, протигази. Як і належить, в ньому є бочка з водою, свічки та сірники. В кутку склали мати, що вже не використовуються на уроках фізкультури.

Звичайно, не дай, Боже, щоб жителям району довелося скористатися укриттями, оскільки всі ми прагнемо лише миру на нашій землі.

НОВ�Н�