--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Про Національну дитячу "гарячу лінію"

Звернувшись на Національну дитячу «гарячу» лінію, діти можуть отримати безкоштовну консультацію психологів, юристів та соціальних працівників 

З початку 2013 року в Україні діє всеукраїнська «гаряча лінія» - для дітей та про дітей, яку відкрили у Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда-Україна».

Національна дитяча «гаряча» лінія працює за номером 0 800 500 225 або 772 з мобільного. Тут маленькі українці знайдуть підтримку та пораду стосовно своїх проблем, якими їм нема з ким поділитися. Батьки, вчителі та вихователі матимуть змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей. Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів. На базі центру «Ла Страда-Україна» діє також Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (0 800 500 335 або 386 з мобільного).

  Національна дитяча «гаряча» лінія працює щоденно, окрім неділі, з 10.00 до 20.00, а Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – щобудня з 10.00 до 18.00.   

На Національній дитячій "гарячій лінії" консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники. Основні теми - насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.

  Протягом 2014 року на Національну дитячу «гарячу» лінію надійшло 27073 дзвінки, що на 8498 більше, ніж у 2013 році. У порівнянні з 2013 роком на 15% збільшилась кількість консультацій щодо психологічного здоров’я дітей та підлітків (самотність, різноманітні страхи тощо), на 4,4% - щодо статевого виховання дітей та на 3,3% - стосовно фізичного здоров’я та проблем залежностей. Це свідчить про розгубленість дітей в умовах нестабільної політичної ситуації, підвищення рівня їх страхів, зростання рівня тривожності та невпевненості в собі.

На Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації протягом 2014 року надійшло 7725 дзвінків, що на 689 більше, ніж у 2013 році. Новою категорією дзвінків у 2014 році стали дзвінки від внутрішньо переміщених осіб та жителів Донецької і Луганської областей. Так у 2014 році на національні «гарячі» лінії надійшло майже 6 тисяч дзвінків від внутрішньо переміщених осіб або осіб, які планували виїхати на безпечну територію України, та щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб від жителів України.

 Прес-служба облдержадміністрації

 

НОВ�Н�