--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Громадськість району матиме змогу навчитися надавати першу медичну допомогу

Громадськість району матиме змогу навчитися

надавати першу медичну допомогу 

Протягом лютого цього року медичним персоналом Романівської центральної районної лікарні, комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги Романівської районної ради», представниками районної організації Товариства Червоного хреста буде проведено підготовку за єдиною програмою занять домедичної допомоги під час бойових дій згідно розробленого районною державною адміністрацією плану-графіку з працівниками підприємств, організацій, культурно-освітніх закладів району.

Під час навчань всі присутні матимуть змогу отримати теоретичні знання щодо безпеки проведення реанімаційних заходів та надання допомоги при травмах, опіках, пораненнях, нещасних випадках, тощо. Лікарі будуть навчати як накладати жгут, робити штучне дихання, перев’язувати рани, розповідати, що необхідно робити при кульових пораненнях та відповідати на питання, які виникатимуть. Вміння зробити штучне дихання, перебинтувати рану, зупинити кровотечу можуть бути корисними і у повсякденному житті. Нерідко трапляються випадки, коли пересічним громадянам доводиться надавати першу медичну допомогу до приїзду «швидкої допомоги». Адже вчасно надана перша медична допомога може врятувати не лише від смерті, а й від інвалідності. 

Так, 04 лютого учні та педагогічний колектив Романівського ліцею, територіальна громада Булдичівської сільської ради вже мали змогу взяти участь у тренінгу з надання домедичної допомоги з метою отримання відповідних навиків. Учасники спробували себе в якості волонтерів та навчились надавати домедичну допомогу на спеціальних манекенах під наглядом спеціаліста. Особлива увага приділялися  відпрацюванню практичних навичок на спеціальних манекенах-тренажерах, а саме, як правильно робити перев’язки, зупиняти кровотечу, реанімувати, рятувати від задухи. Це дозволяє здобути не лише теоретичні знання, а й практичні вміння.

Слід відмітити, що участь у таких навчаннях вже взяли соціальні працівники територіального центру обслуговуванню населення й управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

Адже саме такі заходи дозволяють громадянам навчитися або вдосконалити свої навички з надання домедичної допомоги у разі виникнення надзвичайної ситуації, що, як вже відмічалося, може знадобитися і в повсякденному житті.

НОВ�Н�