Пам'яті жертв Голокосту :: Новини :: Офіційний веб-сайт Романівської районної державної адміністрація
« Новини

Пам'яті жертв Голокосту

Пам’яті  жертв Голокосту

27 січня 1945 року війська Першого Українського фронту визволили вцілілих  в’язнів концтабору Аушвіц-Біркенау у польському місті Освенцим. На вшанування цієї події Генеральною Асамблеєю ООН встановлено Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

«Пам'ять про невинно убієнних за ознаками національної, етнічної, расової, культурної, релігійної приналежності демонструє рішучість міжнародної спільноти ніколи більше не допустити повторення страшних злочинів, спричинених ксенофобією, расизмом, тоталітарними ідеологіями. У єдності з вільним світом Україна стоятиме на сторожі гуманізму, свободи та демократії»,- сказав Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.

            

В смт. Романів є місце, про яке знають всі мешканці – це місце, де встановлено пам’ятник, що зображає матір, яка прикриває собою дитину. Пам’ятник відображає події Великої Вітчизняної війни, під час якої нацистами на цьому місці було розстріляно більше 350 євреїв.

27 січня 2015 року, в день 70-х роковин, до пам’ятника жертвам Голокосту представниками районної державної адміністрації, районної та селищної ради за участю представників місцевої єврейської громади було покладено квіти, вшановано пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Всього під час Другої Світової війни було винищено близько шести мільйонів євреїв у Німеччині і на захоплених територіях інших країн Європи.

НОВ�Н�