--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Відбулось чергове виїзне засідання районної координаційної ради

Відбулось чергове виїзне засідання районної координаційної ради

з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

На базі Врублівського ліцею відбулося виїзне засідання районної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, за участю голови координаційної ради Мілінчук А.А. та членів районної координаційної ради Базелюка В.О., Ковальчук Л.Й., Данилевич В.І, Левкович Г.М., Сича М.С., Врублівського сільського голови Кадлубовського А.А.,  директора Врублівського ліцею Свінціцького М.Е., методиста відділу освіти райдержадміністрації Лотиш Г.В.

Під час засідання розглянуто питання: про завдання районної координаційної ради, які випливають із Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки (Закон України від 20 жовтня 2014 року №1708-VІІ «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки»); про лікування, реабілітацію та оздоровлення хворих на туберкульоз в районі; про роботу виконкому Врублівської сільської ради по протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу на підвідомчій території, пропаганді здорового способу життя серед молоді.

Членами координаційної ради відзначено, що з початку року вперше виявлено 19 осіб із захворюванням на туберкульоз. Флюроографічно обстежено 7178 осіб. Проблемним питанням залишається питання вакцинації дитячого населення району, охоплення їх туберкулінодіагностикою.

В 2014 році оздоровлено в протитуберкульозних санаторіях 100% дітей району відповідно до плану оздоровлення. Вживаються заходи щодо ефективності діагностики туберкульозу, зокрема методом мікроскопії мокротиння. Виділено кошти з районного бюджету в сумі 20000 грн. на придбання туберкуліну для забезпечення вакцинації дитячого населення (придбано 1700 доз вакцин). В центральній районній лікарні придбано медикаментів для лікування хворих на туберкульоз на суму 8461,52 грн., придбано вакцин БЦЖ для вакцинації дітей до 1 року на суму 2080,30 грн. Завдяки вжитим заходам зменшено рівень захворюваності на туберкульоз. Для порівняння: в 2013 році вперше виявлено хворих на туберкульоз 25 осіб, в 2014 році – 19 осіб. Вживаються заходи щодо протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в районі. З цією метою скоординовано роботу медичних працівників, соціальних служб, виконавчих комітетів сільських та селищних рад на виконання районних програм з протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу. Станом на 01.12.2014 року на обліку в ЦРЛ знаходилось 19 ВІЛ-інфікованих осіб, із них 3 дітей.

На засіданні координаційної ради відзначено, що у загальноосвітніх закладах району проводиться різноманітна робота з дітьми, спрямована на активізацію роботи по пропаганді здорового способу життя: виховні години, засідання за «круглим столом», тренінгові заняття, дискусії, диспути, вікторини, кінолекторії, конкурси малюнків, агітбригади, рейди-перевірки, конкурси соціальної реклами за різними напрямками тощо.

В рамках проведення засідання учнями Врублівського ліцею організовано та проведено волонтерську акцію: «В майбутнє без СНІДу».

Від членів координаційної ради учнівському колективу було вручено подарунки – футбольний м’яч та солодощі.

За підсумками засідання прийнято ряд рішень, реалізація яких направлена на поліпшення скоординованої роботи органів виконавчої влади, культосвітніх та медичних закладів, соціальних служб з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в районі.

НОВ�Н�