--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом або День солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом або День солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом або день солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД. Цей день вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.
     Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - звернути увагу суспільства на цю проблему
     Червона стрічка - символ солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.

За двадцять років з того моменту, як було зафіксовано перший у світі смертельний випадок від СНІДу, померло майже 25 мільйонів людей. Понад 50 мільйонів людей у світі – ВІЛ-позитивні. Щодня на планеті інфікується 15-16 тис. осіб. Кожні 14 секунд стає на одну інфіковану людину більше. Кожний сотий дорослий житель планети – з ВІЛ.

Характерною рисою нинішнього етапу поширення інфекції є те, що раніше її розповсюдження обмежувалося переважно традиційними "групами ризику", але сьогодні поширення набувають випадки появи нових груп: діти ВІЛ-інфікованих, члени їхніх родин. Зростання нелегальної міграції, розповсюдження наркотиків та розвиток транснаціонального секс-бізнесу створюють ефект для глобального загострення проблеми СНІДу.

 Усі ми досить близько стоїмо до такої проблеми як ВІЛ. Саме через непроінформованість людей про ВІЛ/СНІД, показники хворих зростають. Нині - це хронічна інфекційна недуга, яка остаточно не виліковується, але лікуванню підлягає.

  Просимо вас зробити значний внесок у формування здорової нації, адже молодь - наше майбутнє. Пам’ятайте про те, що ВІЛ-позитивним людям потрібне нормальне повноцінне спілкування, звичайні людські стосунки. Вони мають відчувати, що суспільство не відвернулося від них. Знайшовши підтримку, багато цих людей переосмислюють своє життя і знаходять нові сили для боротьби з недугою. Тож нині ми прагнемо довести особам, котрі залишилися з цією хворобою віч-на-віч, що вони не самі. Борімося разом!!!

 

 

НОВ�Н�