--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Діти - це наше майбутнє

                                  Діти – це наше майбутнє

Діти – це наше майбутнє. Від того, як ми їх виростимо, залежить і майбутнє нашої держави.

Більшість батьків з відповідальністю ставляться до виконання своїх обов’язків, але в нашому районі, як і у всій країні, є і неблагополучні родини. Зловживання алкогольними напоями, ведення аморального способу життя, легковажне відношення до виховання дітей батьками ставлять під загрозу не лише формування дитини як особистості, а й іноді загрожують її здоров’ю та життю.

Щоб запобігти бездіяльності таких батьків, 18 листопада 2014 року службою у справах дітей Романівської районної державної адміністрації організовано та проведено засідання круглого столу щодо роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах.

У засіданні взяли участь начальники  відділів, служб райдержадміністрації,  Романівського районного управління юстиції, практичні психологи з Миропільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 та Романівської гімназії, оперуповноважений  групи кримінальної міліції РВ УМВС України в Житомирській області, представники Романівської селищної ради та центральної районної лікарні.

Під час  заходу обговорювали основні питання вдосконалення роботи із сім’ями, що потрапили в складні життєві обставини.

Начальник служби у справах дітей Данилевич В.І. зазначила, що протягом року службою виявлено та поставлено на облік 24 неповнолітніх із 8 сімей, де батьки неналежним чином виконують батьківські обов’язки, що на порядок вище ніж в минулому році. Тому робота з неблагополучними сім’ями стає все важливішою та актуальнішою.

Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Левкович Г.М. повідомила, що у 2014 році 130 сімей охоплено соціальним супроводом. Даним сім’ям надано соціальні послуги з питань належного виконання батьківських обов’язків, застосування методів виховання дітей, які не завдають шкоду фізичному чи психічному здоров’ю, налагодження взаємостосунків, ведення членами родини здорового способу життя, надана допомога в оформленні документів.

Секретар Романівської селищної ради Мирончук К.В. розповіла про роботу з сім’ями, що перебувають у складних життєвих обставинах та проживають на території Романівської селищної ради.

Під час заходу також обговорювалися питання  про порядок призначення, виплати та контролю за використанням соціальних допомог сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, виявлення та здійснення роботи з даними сім’ями центральною районною лікарнею, організація соціально-психологічної служби у роботі з дітьми, що проживають у сім’ях, де батьки неналежним чином виконують батьківські обов’язки та багато іншого.

Підводячи підсумок проведення засідання, начальник служби Данилевич В.І. звернулася до всіх присутніх з проханням активізувати роботу по виявленню дітей, які потребують соціального захисту та підтримки з боку держави. Також Валентина Іванівна зазначила, що профілактична робота з батьками, які ухиляються від виконання своїх обов’язків по відношенню до дітей, має бути направлена на збереження сім’ї, але якщо не відбувається позитивних зрушень з боку батьків і справа з належним вихованням та утриманням дітей погіршується, то необхідно приймати до них більш радикальні міри  впливу такі, як позбавлення батьківських прав та вилучення дітей з сім’ї, адже головне завдання – це забезпечення законних прав та інтересів дітей, створення необхідних умов для їх повноцінного та всебічного  розвитку, гідних умов життя.

НОВ�Н�