--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Про досягнення в галузі сільського господарства за 2014 рік

На даний час в районі налічується 42 економічно-активних сільськогосподарських формувань всіх форм власності і типів господарювання на землі: 13 сільськогосподарських товариств з обмеженою відповідальністю, 6 приватних сільськогосподарських підприємств та  23 селянсько – фермерських господарств.

Також, значну частку до валового сільськогосподарського виробництва, вносять близько 10 тисяч особистих селянських господарств району.

Протягом  останніх трьох років додатково залучено в обробіток 4500 гектарів земель сільськогосподарського призначення, які протягом тривалого часу не використовувались за призначенням.

Зокрема, це території  сільських  рад  Поліської зони району: Вільшанської, Малокозарської, Садківської, Ясногородської, Червоно-Хатківської, Старочуднівськогутянської, Карвинівської, Ягодинської, Соболівської, Годиської сільських та Романівської селищної ради.

Це дало змогу розширити площі вирощування сільськогосподарських культур і збільшити їх виробництво.

В цьому році  в районі до збирання ранніх зернових і зернобобових культур підлягало  по усіх категоріях господарств 5700 гектарівнамолочено 20380 тонн зерна, урожайність становить 35,1 цнт/ га, що на 4,7 цнт/ га більше до минулого року.   

В тому числі по сільськогосподарських підприємствах площа до збирання становила – 4000 гектарів,  намолочено  – 13950 тонн збіжжя, урожайність становить – 35,1 цнт/га, що на 8,0 цнт/га більше до минулого року.

Всього, у поточному році, до збирання зернових і зернобобових культур по усих категоріях господарств підлягає 7800 гектарів, обмолочено 7300 гектарів,  намолочено 30540 тонн збіжжя при урожайності 41,9 цнт/га, що на 2,0 цнт/ га більше до минулого року.

По сільськогосподарських підприємствах до збирання зернових і зернобобових культур підлягає 5900 гектарів, обмолочено 5400 гектарів,  намолочено 24000 тонн, що на 2360 тонн більше до минулого року,  при урожайності 44,4 цнт/га, що на 0,4 цнт/ га більше до відповідного періоду минулого року.

Отже, цього року будемо мати значний урожай зернових та зернобобових культур.

 По валовому виробництву  зерна  район  посідає   7  місце  в  області.

Найвищі урожаї зернових в районі зібрано господарствами:

ТОВ «Полонне Агро» (керівник Поляков Євгеній Вікторович),

«Печанівське» СТОВ (керівник Микола Васильович Кондратюк),

СТОВ ім. Б.Хельницткого (керівник Степанюк Олексій Якович),

Філія Романівська ТОВ СП «НІБУЛОН» (виконавчий директор Кулибаба Юрій Степанович),

ТОВ «Каміньське» (керівник Грищук Олег Петрович).

У формуванні врожаю зернових вагомий внесок зробили також фермерські господарства.

З них найкраще спрацювали:

- фермерське господарство «Войцехівських» (керівник Войцехівський Борис Адамович) с. Гордіївка ,

- ФГ «Щедре Полісся» (керівник Нагорний Анатолій Миколайович) с. Врублівка,

- ФГ «Агроспівресурс» ( керівник Зінчук Петро Олександрович)  с. Разіно,

- ФГ «Тогунов» ( керівник Тогунов Олександр Дмитрович)  с. Хижинці,

- ФГ «Лопоцюки» ( керівник Лопоцюк Сергій Григорович)  с.

Хижинці.

У 2014 році в районі суттєво зросла посівна площа технічних культур.

Зокрема, озимого ріпаку було посіяно на площі 2000 гектарів,   намолочено 4900 тонн, що на 300 тонн більше до минулого року, при урожайності 24,5 цнт/га, що на 6,5 цнт/га більше до минулого року.

Соняшнику посіяно на площі 1600 гектарів, що на 500 гектарів більше до минулого рок, намолочено 2600 тонн зерна, що на 1570 тонн більше до минулого року, урожайність склала 16,0 цнт/га, що на 4,0 цнт/га більше до минулого року.

Сої посіяно на площі 4000 гектарів, що на 1600 гектарів більше до минулого року, намолочено 5400 тонн зерна, що на 2600 тонн більше до минулого року, урожайність склала 13,7 цнт/га.

Також, необхідно відмітити товариство з обмеженою відповідальністю «Каміньське», яке єдине в районі з року в рік, систематично вирощує цукровий буряк. Так, у поточному році у господарстві посіяно цукрового буряка на площі 60 гектарів.

Особистими селянськими господарствами посіяно понад 170 гектарів цукрового буряка, накопано та здано на цукрові заводи близько 2900 тонн цукросировини.

Посів озимих культур

По сільськогосподарських підприємствах посіяно озимих культур на зерно на площі 4270 гектарів, у тому числі: озимої пшениці 4000 гектарів, при прогнозі 3800 гектарів (105 %),  70 гектарів жита та 200 гектарів ячменя.

Крім того, посіяно озимого ріпаку  на площі 1020 гектарів, озимих на зелений корм 200 гектарів.

Щодо галузі тваринництва        

Одним з пріоритетів є розвиток тваринництва та стабілізація поголів’я великої рогатої худоби.

Але, незважаючи на ряд проблем в галузі тваринництва, які мають місце в державі в цілому, в районі вживаються усі заходи щодо нарощення поголів’я великої рогатої худоби та збільшення виробництва тваринницької продукції.

Слід відмітити, що фермерські господарства району три роки поспіль стають переможцями  в обласному конкурсі серед фермерських господарств на відшкодування вартості закуплених 24 голів племінних нетелів молочних порід. Субвенція спрямовувалась із розрахунку 240000 гривень на одне фермерське господарство.

Так, даною субвенцією скористались: фермерське господарство «Щедре Полісся» та  фермерське господарство «Губерт», які отримали по 240000 гривень кожне та придбали по двадцять чотири племінних нетелей Української чорнорябої молочної породи. У поточному році переможцем серед фермерських господарств у обласному конкурсі стало фермерське господарство «Черниш».

Для забезпечення кормової бази та належної підготовки до зимово-стійлового періоду утримання худоби 2014-2015 років агроформуваннями району організовано проведено заготівлю кормів. Заготовлено 2000 тонн сіна, 100% до прогнозу. Сінажу 4700 тонн, або 100% до прогнозованого та 6900 тонн силосу. В загальному, агроформуваннями заготовлено 22,6 центнерів кормових одиниць на одну умовну голову, що є достатнім для належного проведення зимово-стійлового періоду утримання худоби 2014-2015 років.

З вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято трудівники ферм «Печанівського» СТОВ, СТОВ ім.Б.Хмельницького,   ТОВ «Каміньське», Романівської філії ТОВ СП «Нібулон» .

Найвагоміших результатів досягнуто:

- в Романівській  філії ТОВ СП «Нібулон», де від кожної корови одержано 4065 кілограмів молока,

-  та  ТОВ «Каміньське» - 3500 кілограмів молока.

 Кращі керівники сільськогосподарських формувань в галузі тваринництва, це:

- Юрій Степанович Кулибаба, філія  «Романівська» ТОВ СП «НІБУЛОН» ;

- Микола Васильович Кондратюк, « Печанівське» СТОВ;

- Олег Петрович Грищук, ТОВ «Каміньське»;

- Анатолій Миколайович  Нагорний, ФГ «Щедре Полісся»;

          Також, хочеться відмітити нелегку працю бджолярів району, які неодноразово відмічались, як в обласній так і в районній пресі, представляли район на різних обласних та районних заходах, це:

- Матвійчук Анатолій Михайлович з смт.Миропіль

- Гаврилюк Іван Яковичз  с.Камінь

- Котюк Георгій Сергійович з с.Паволочка

- Мельник Леонід Іванович з с.Товща

Значною мірою в збільшенні сільськогосподарського виробництва відіграло те, що протягом останніх трьох років агроформування району значно оновили свої машино-тракторні  парки, це: ТОВ «Каміньське», ТОВ «Єлисейські поля», Печанівське СТОВ, філія  «Романівська» ТОВ СП «НІБУЛОН»,  ПП «Світанкова зоря», та інші, які вклали значні кошти в придбання нової сучасної техніки і отримують від цього значний зиск.

Всього агроформуваннями вкладено коштів на закупку сільськогосподарської техніки біля 20 мільйонів гривень.

    Великий внесок у соціально-економічний розвиток району в продовольчу безпеку держави вносять сільськогосподарські формування, забезпечуючи ефективне використання сільськогосподарських земель, виробляючи сільськогосподарську продукцію, як рослинного, так і тваринного походження, сплачуючи відповідні податки, нараховуючи та виплачуючи орендну плату за земельні та майнові паї.

     Станом на 1 листопада поточного року  сільськогосподарськими орендарями нараховано 10 мільйонів 222 тисячі гривень, виплачено 8 мільйонів 444 тисячі гривень.

Вагомий внесок у подальший розвиток сільськогосподарського виробництва вносять наші обслуговуючі організації, установи та підприємства агропромислового комплексу це:

– управління державної ветеринарної медицини (керівник Стаднік Володимир Михайлович),

–   районна державна лікарня ветеринарної медицини (керівник Анатолій Володимирович Шарварчук),

– Державне підприємство «Дзержинський лісгосп агропромислового  комплексу» (керівник Мельник Іван Олександрович).

      Щодо кадрової політики то в районі функціонує одне із найкращих закладів області - ТОВ «Технічний ліцей» (керівник Леонід Людвикович Рудницький), в якому готують спеціалістів сільськогосподарського виробництва - механізаторів, водіїв.

Для районної державної адміністрації, районної ради одним з головних питань є – соціальний розвиток села.

Хотілося б відмітити такі господарства як: ТОВ «Каміньське», ТОВ «Єлисейські поля», «Печанівське» СТОВ,  ТОВ «Романів ін- агро», ТОВ «А.Т.К.»,  СТОВ ім.Б. Хмельницького, Романівська філія ТОВ СП «НІБУЛОН», які активно займаються соціальними питаннями у населених пунктах, у яких обробляють земельні ділянки, займаються ремонтом доріг, ремонтом та облаштуванням дошкільних навчальних закладів, ФАПів, покращенням соціально - побутових умов своїх працюючих.

Село, його люди вправі розраховувати на збереження, підтримання і збагачення свого освітнього і культурного середовища, на розвинену, доступну й ефективну систему охорони здоров’я – на все, що робить життя повноцінним, повнокровним і багатогранним.

НОВ�Н�