--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Про призначення і оформлення житлових субсидій

З питань призначення і оформлення житлових субсидій жителі області можуть звертатися за телефоном «гарячої лінії»

З 1 жовтня 2014 року змінено Порядок призначення житлових субсидій, який передбачає запровадження:

• нової соціальної норми житла (зменшено на одну особу (з 21 м2 до 13,65 м2) та збільшено на сім’ю (з 10,5 м2 до 35,22 м2);

• нових соціальних нормативів користування ЖКП (зменшено норму споживання природного газу, встановлено норму централізованого водопостачання, збільшено норму споживання електричної енергії);

• нового механізму розрахунку обов'язкового відсотка платежу (розраховуватиметься індивідуально для сім’ї, залежно від доходів).

Про це повідомляє департамент праці та соціального захисту населення облдержадміністрації

Порядок звернення за житловою субсидією

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Для призначення житлової субсидії необхідно подати

- заяву (за встановленою формою);

- декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (за встановленою формою);

 

- довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги).

З усіх питань щодо призначення і оформлення субсидій житомиряни можуть звертатися за телефоном «гарячої лінії» департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації (0412) 24-14-08 (контактна особа Наталія Павлівна Крошко)

 

Порядок обрахунку розміру субсидії

Порядок обрахунку розміру субсидії передбачає новий механізм визначення обов’язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги, який розраховується індивідуально для кожної сім’ї та залежить виключно від доходів сім’ї:

1. Визначається середньомісячний дохід сім’ї на одного члена за попередні 6 місяців.

Приклад: дохід сім’ї, яка складається з 2 осіб, за 6 місяців становить 15000 грн., середньомісячний дохід на одного члена: 15000 грн./2 особи/6 місяців = 1 250 гривень.

2. Розраховується обов’язковий відсоток платежу за встановленою формулою:

Середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців розділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу (у 2014 році – 1176 грн.) та базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії (2), після чого помножити на базову норму плати за ЖКП (15 %). 1250 грн./1176 грн./2*15% = 7,97 %.

3.Визначається розмір обов’язкового платежу шляхом множення середньомісячного сукупного доходу сім’ї за 6 місяців на обов’язковий відсоток платежу. 7,97 % * 2500 грн. = 199,3 грн., де 2500 грн. – середньомісячний сукупний дохід домогосподарства (15000 грн./6 міс.).

Розмір субсидії розраховується як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги за соціальними нормативами та розміром обов’язкового платежу.

Прес-служба облдержадміністрації 

НОВ�Н�