--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Засідання круглого столу з питань профілактики злочинності та правопорушень серед неповнолітніх

21 жовтня 2014 року на території Романівської селищної ради  службою у справах дітей райдержадміністрації організовано та проведено засідання круглого столу щодо стану  роботи з питань профілактики злочинності та правопорушень серед неповнолітніх. На засідання запрошувалися: заступник голови райдержадміністрації Мілінчук А.А., начальники  відділів, служб райдержадміністрації,  Романівського районного управління юстиції, КВІ, директори,  президенти школи навчальних закладів  селища, оперуповноважений  групи кримінальної міліції РВ УМВС України в Житомирській області.

Даний круглий стіл був  побудований так, щоб усі зацікавлені структури щодо запобігання дитячій злочинності скоординували свої дії, а не «мирно співіснували». Адже без чіткого з’ясування причин, які породжують дитячу бездоглядність, безпритульність і проблеми, що пов’язані з ними, марно говорити про ефективність превентивних заходів, спрямованих на покращення становища дітей в районі.

Непроста економічна та соціальна ситуація, яка склалася в Україні  дала поштовх до росту дитячої злочинності і в нашому районі.

Аналіз причин дитячої бездоглядності, безпритульності, вчинення злочинів свідчить про зменшення впливу сім’ї на дитину: це і алкоголізм батьків, вчинення насильства в сім’ї, виховання дитини одним із батьків, трудова міграція. Всі ці проблеми  тісно переплетені між собою.

З року в рік залишається стабільно великою кількість підлітків, що перебувають на обліку в службі у справах дітей з причини проживання в сім’ї, де батьки неналежним чином займаються їх вихованням. На даний час таких дітей –83  з 38  сімей.

Протягом 2014 року службою ініційовано притягнення  до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП на 17 батьків, рішенням Романівського районного суду притягнено до відповідальності лише 14. 

Жительок смт. Миропіль та Романів  за неналежне виконання батьківських обов’язків, позбавлено батьківських прав відносно двох дітей.

Профілактика правопорушень вимагає осмислення змісту виховної роботи в школі. Поки ж що вона слабо реагує на відносно нові форми правопорушень та їх фонові явища - токсикоманію і наркоманію, проституцію, азартні ігри, рекет тощо. Наша виховна система не завжди формує ставлення до цих явищ, а просто йде по шляху заборон.

Профілактика вимагає своєрідного підходу і до вибору методів і форм виховної роботи. Школа зловживає словесними методами впливу, що призводить до зайвого моралізування, якого так не терплять учні.

Задача  присутніх на засіданні круглого столу полягає в захисті дітей, які мають конфлікт з законом, вивченні  умов та причин, які підштовхують дитину до скоєння злочину, посилення роботи з правового виховання дітей, їх залучення до занять в гуртках і секціях, попередження вчинення наступних злочинів дітьми, які ще недостатньо сформовані як особистість.

На закінчення Алла Анатоліївна наголосила про те, що нам всім нарешті треба перейти  до конкретної роботи. А тому запрошую всіх до співпраці.  Якщо ми всі спільно, нога в ногу, будемо йти і підтримувати один одного – тоді й негативних проявів у нас буде набагато менше, а можливо, їм взагалі не буде місця в нас в районі.

НОВ�Н�