--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Стан готовності об’єктів соціальної сфери, господарського комплексу до осінньо-зимового періоду

16 жовтня на черговій сесії районної ради виступив заступник голови райдержадміністрації Біленький О.П. щодо підготовки господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період. Він повідомив, що головним завданням є максимальне  зменшення споживання природного газу (на 30 % до попереднього опалювального сезону), насамперед, шляхом переведення закладів бюджетної сфери району на альтернативні види опалення, а отже і сталого проходження опалювального сезону 2014/15 року.

 Серед закладів бюджетної сфери району, що фінансуються з місцевого бюджету природним газом опалюються загалом 42 заклади.

Для переведення їх на альтернативне паливо потрібно за попередніми підрахунками 6-7 млн.грн.  

          У галузі охорони здоров’я планується перевести на альтернативні види палива 3 об’єкти: котельні Романівської ЦРЛ, Миропільської та Биківської амбулаторій загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ). 

         Кошторис зазначених робіт згідно проектної документації становить відповідно 818,3 тис.грн., 150,0 тис.грн та 60,0 тис.грн. Потужність котелень складає відповідно 1900 кВт, 200 кВт та 100 кВт.

         Фінансування робіт у Романівській ЦРЛ здійснюється за рахунок державного бюджету відповідно до рішення сесії обласної ради від 11.09.2014 року.  На даний час установлено один із 2-х твердопаливних котлів потужністю 950 кВт («Калвіс»).  Інший планується встановити найближчим часом. 

Фінансування робіт у решти двох закладах проводиться за рахунок місцевого бюджету. Наразі, з бюджету Миропільської селищної ради виділена вся передбачена сума, а Биківської ради – 37,8 тис.грн. Нині вирішується питання щодо привезення котлів в дані заклади.

Вирішено питання щодо переведення на тверде паливо і решти 6 закладів охорони здоров’я. У Врублівці,  Печанівці, Паволочці встановлено комбіновані котли, які в цьому сезоні працюватимуть на дровах. У ФАПі с. Колодяжне встановлено поряд із газовим твердопаливний. У Гордіївці та Химричі відремонтовано пічне опалення.

За попередніми розрахунками, якщо вищевказані  заклади охорони здоров’я протягом всього опалювального сезону 2014/15 року опалюватимуться дровами, то в такому випадку рівень споживання природного газу усіх закладів соціальної сфери району в порівнянні до попереднього опалювального сезону зменшиться до 30 %.

Рівень забезпечення дровами ФАПів становить 100 %. ЦРЛ, Миропільська та Биківська амбулаторії забезпечені на рівні 30-50  %. Завезення дров продовжується.

В галузі освіти:

 Заплановано в цьому році в ЗОШ І-ІІІ ст. в селі Старочуднівська               Гута встановлення нових твердопаливних 2 котлів сумарною потужністю 400 кВт. та провести заміну теплотраси. Кошторис робіт складає відповідно 350,0 тис.грн та 64,9 тис.грн. Наразі проведено заміну теплотраси. 

По Романівській гімназії проводиться коригування проектно-кошторисної документації (ПКД) щодо реконструкції системи теплопостачання з встановленням модульного теплогенератора на твердих видах палива. Кошторис заходу складає 840,0 тис.грн.

Виготовлено ПКД на заміну  теплотраси у Миропільській гімназії. Для цього необхідно відповідно  139,9 тис.грн.

Вирішується питання щодо встановлення твердопаливного котла в котельні Романівського ліцею (приміщення початкових класів по вул. Фрунзе) вартістю 73,4 тис.грн. Кошти в сумі 40,0 тис.грн виділені відділом освіти та 33,4 тис.грн - з обласної ради. Платіжні документи знаходяться у відділенні казначейства.

Також, з метою економії природного газу у котельню даного закладу придбано новий економічний газовий котел вартістю 10,0 тис.грн. Проводяться власними силами роботи щодо утеплення теплотраси протяжністю 100 м (вартість утеплюючи матеріалів біля 10,0 тис.грн).

З метою економії газу планується максимально довго здійснювати опалення дровами у котельнях Миропільської гімназії, Биківської та Булдичівської шкіл, де відповідні котли були встановлені в минулі роки поруч із газовими.

Решта закладів освіти, що опалюються газом, по причині відсутності коштів не переведені на альтернативні види палива.

Загалом заклади освіти технічно готові до опалювального сезону. Рівень забезпечення дровами складає 100,0 % до кінця 2014 року. Тендер щодо забезпечення дровами на 2015 рік відбувся 14 жовтня. Переможець  – Дзержинський лісгосп АПК. 

Із з 82 закладів культури на сьогодні готові 77. Не готові 5.

Не готові клуби у с. Нивна (груба потребує ремонт, кошти перерахували, чекають на цеглу, до 15 числа грубку зроблять), с. Дертка (мурують грубку), с. Червоні Хатки (не завершено встановлення електричної системи опалення. Розглядається питання мурування груби. Є кошти в сумі 11,0 тис. грн.). с. Соболівка (Заклад не опалюється. Відсутній електрообігрівач, кошти на придбання якого не передбачені), с. Білка (не використовується як заклад культури – відключено електропостачання, кошти не заплановано, а використовується для потреб громади). Рівень завезення палива становить 92,7 %.

Разом з тим, недостатня проводиться робота по переведенню на тверде паливо дошкільних закладів, які знаходяться на балансі селищних та сільських рад. (Романів, Миропіль, Биківка, Врублівка, Камінь, Печанівка, Паволочка). Якщо заклади в селищах вимагають значних капіталовкладень, то в зазначених селах це під силу сільським радам. Як приклад, в Разінський дитсадок завезено дрова.

Що стосується готовності соціально-незахищених верств населення району, то відділенням соціальної допомоги УПСЗН РДА обслуговується 415 чол., із них: мають газове опалення - 210 чоловік, решта 205 – опалюються твердим паливом. Станом на 15.10.2014 року,         із зазначених 205 чоловік забезпечено дровами повністю – 186 чоловік,              частково (на 50-80 %) забезпечені твердим паливом – 19 чоловік. Завезення дров продовжується.

Крім того, на обліку районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та  молоді перебуває 95 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. На сьогодні 7 родин не в достатній мірі підготовлені до опалювального сезону, зокрема не забезпечені достатньою кількістю дров, а саме: смт. Романів - 3, с. Карвинівка - 2, с. Ольшанка - 1, Голубин – 1.

 Разом з тим, якість обслуговування бажає кращого, про що свідчить трагічний випадок, що стався нещодавно у с. Вільха.  

Важливим питанням є стан підготовки об’єктів дорожньо-мостового господарства.

Філією «Романівський райавтодор» державного підприємства «Житомироблавтодор» проводиться підготовка необхідної матеріально-технічної бази для ефективного проведення ремонту та очистки вулиць та доріг. На даний час з 8 одиниць техніки готові 5 (1 автогрейдер, 2 трактори Т-150, 1 автомобіль КрАЗ, 1 екскаватор.) та не готові відповідно 3 одиниці (2 КДМ (комбіновані дорожні машини) на базі ЗІЛ-130 – відсутня гума на колеса, 1 екскаватор – проводиться ремонт). Потреба піскосуміші для прибирання дорожньо-вуличної мережі від снігу становить 1,0 тис. тонн, заготовлено 0,5 тис.тонн. Є ще 13 тонн солі, що достатньо для виробництва суміші в обсязі 160-170 тонн.

НОВ�Н�