--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Допомога особам, які переміщуються із зони АТО

Районною   державною   адміністрацією   спільно   з   громадськістю Романівського району проводиться   відповідна робота щодо соціального захисту осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

Станом на 21 жовтня 2014 року на території району тимчасово проживає 101 громадянин, який переїхав з району антитерористичної операції. Дана категорія громадян тимчасово проживає на території трьох населених пунктів селищних та дванадцяти сільських рад. Вони проживають у сім'ях рідних та знайомих.

Протягом травня-жовтня нинішнього року у районі тимчасово перебувало 153 особи, з них за період припинення вогню повернулося до місця постійного проживання 59. Це жителі Луганської та Донецької областей.

Для надання всебічної допомоги та вирішення соціально-побутових питань розпорядженням голови районної державної адміністрації в районі створено та діє штаб з питань розміщення громадян, які прибувають з тимчасово окупованої території та проведення антитерористичної операції. Щотижнево проводяться його  засідання  та  моніторинг  і  узагальнення   інформації  про  тимчасово переміщених осіб. Для цього утворено тимчасово діючу моніторингову групу.

Разом з тим, розроблено районні та відповідно сільські, селищні заходи надання допомоги та підтримки тимчасово переселених осіб .

Забезпечено проведення обстеження сімей та заповнення інформаційних карток вимушених переселенців, що дає змогу визначити їх потреби та своєчасне надати необхідну допомогу.

Вимушеним переселенцям у районі забезпечено виплату призначених державних допомог. На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 15 осіб цієї категорії, із них 8 особам призначено щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року №505.

В управлінні Пенсійного фонду України у Романівському районі станом на 21 жовтня цього року перебуває 54 особи з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції, яким забезпечено виплату пенсій.

До загальноосвітніх навчальних закладів району зараховано 11 дітей із сімей переселенців та троє - до дошкільних навчальних закладів.

Батьки інших дітей про влаштування їх дітей до дитячих садочків не зверталися. Проте, керівникам дошкільних навчальних закладів, на території яких проживають сім'ї вимушених переселенців, доведено до відома інформацію про такі родини та рекомендовано попрацювати з батьками щодо залучення їх дітей до дошкільної освіти.

До Романівського районного центру зайнятості звернулося 9 вимушених переселенців, з них самостійно працевлаштувалося 2 особи. З іншими проводяться заходи щодо пошуку роботи та надаються їм профінформаційні послуги, роз'яснення законодавства про зайнятість.

Всі особи, які прибули в район з тимчасово окупованої території та зони проведення антитерористичної операції пройшли медичне обстеження та проконсультовані сімейними лікарями, за необхідності їм надавалась медична допомога.

43 сім'ї, в тому числі 24 сім'ї, в яких виховується ЗО дітей охоплено соціальними послугами районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

До районної державної адміністрації звернулося 4 особи, з числа вимушених переселенців, яким надано матеріальну допомогу в сумі 750,00 грн.

Крім цього, в районі організовано збір продуктів харчування, одягу, предметів першої необхідності для надання допомоги переселенцям. Загальна кількість зібраних продуктів становить близько 2,2 тонн.

Разом з тим, кожною сільською та селищною радою надано грошову допомогу сім’ям переселенців на загальну суму 6 тисяч 300 гривень.

В районі продовжується робота з резервування житла для вимушених переселенців. Станом на 21 жовтня зарезервовано 25 ліжко-місць, а це 8 об'єктів у семи населених пунктах. В тому числі, 6 житлових будинків приватної власності, які готові до опалювального сезону.

НОВ�Н�