--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Уряд Яценюка розпочав втілювати у життя план відновлення України

Уряд Яценюка розпочав втілювати у життя план відновлення України

Щохвилини російська агресія завдає збитків економіці України. Та після війни завжди настає мир і наша країна потребує чіткого плану - що треба робити терміново, що згодом, і куди нас ці кроки приведуть. Саме такий план розроблено найкращими вітчизняними економічними експертами на чолі з Прем’єр-міністром і нещодавно Арсеній Яценюк представив його країні.

Країна зробила свій стратегічний вибір - рух до європейських стандартів, цінностей, рівня життя. Стратегія була прийнята і викладена на 700 сторінках Угоди про асоціацію України з ЄС. Тактика потребувала не менш ретельної розробки.

Нещодавно Уряд презентував покроковий, тактичний план "Відновлення України", який готувався найкращими фахівцями у сфері економіки та державотворення в країні.

«Це була реально спільна робота працівників Кабінету Міністрів, особисто Прем’єр-міністра, керівників органів виконавчої влади і представників експертної спільноти»,  - розповідає один з розробників, заступник гендиректора з аналітичної роботи Центру Розумкова Юрій Якименко.

В країні давно точаться дискусії про різного роду плани реформ, які негайно потрібні Україні, а останнім часом вони з’являються немов гриби після дощу. Такі реформатори багато говорять про те, що нам треба стратегічний план. Неодмінно новий, інший, кращий...

«Позиція Уряду – перестати придумувати велосипед і тим більше займатися реформістським популізмом, - каже на засіданні Кабміну прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Він бере в руки величезну книгу: - Ось – план реформи країни, він називається Угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом».

У масштабному документі, який торкається всіх основних сфер життєдіяльності країни, поставлені чіткі короткострокові цілі. Що важливо – із конкретними термінами їх виконання.

План дій Уряду на найближчий час оприлюднений і кожен українець може ознайомитися з ним на сайті Кабміну. А водночас – здійснювати громадський контроль за його виконанням.

План включає багато розділів і пунктів, але ставить перед собою 7 основних цілей.

Природно, що першою ціллю, передумовою для відновлення України є подолання російської агресії. Наразі, фактично вся економіка працює на захист громадян від зовнішнього ворога - на армію, техніку, озброєння і на боротьбу з російськими бандитами на Сході України.

«Ми розпочинаємо проект «Стіна» - будівництво реального державного кордону між Україною і Російською Федерацією», - повідомив на презентації Голова Уряду.

Другий пункт – ввести безвізовий режим між Україною та ЄС. Третя ціль – після завершення війни – реабілітація і допомога учасникам АТО і відновлення Донбасу. Вже зараз зрозуміло, що для цього країні знадобляться мільярди доларів, тому Уряд намагається залучити іноземних донорів для відбудовування Сходу.

Серед інших першочергових цілей – здійснити децентралізацію влади, ввести нову систему оподаткування і нанести удар по корупції в країні.

«От наш план дій, - звернувся до Уряду Арсеній Яценюк, завершуючи презентацію Плану, яка тривала понад годину і включила в себе вирішення тих проблем, що стоять сьогодні перед країною. - Стратегія – це Угода з Європейським Союзом, а от тактика – це план "Відновлення України"».

За повідомленням Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

НОВ�Н�