--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У селищі над Случчю працює міні-водолікарня

Відділення соціально-медичних послуг, яке ось уже 3 місяці працює у Мирополі , це , по суті, міні-водолікарня . В наших краях такий лікувально-реабілітований заклад – приємне нововведення . Хоча виникло воно вже не на порожньому місці. Свого часу при Миропільській дільничній лікарні функціонувало відділення водолікування , тож сьогоднішня робота організована на його базі.

Її не зруйнували і не розтягнули по цеглині, як це доводилося спостерігати у багатьох випадках , коли заклад закривався, і , безперечно, заслуга у тому головного лікаря Л.В. Русаловського.

30 січня на сесії районної ради приймалося рішення , сумніви щодо втілення його в життя були у багатьох . І все ж 15 травня відділення запрацювало. Очолила його лікар-невропатолог вищої категорії Тетяна Степанівна Гаращенко. У  штаті – старша медична сестра , медсестри з фізпроцедур та лікувальної фізкультури , масажист та молодша сестра. Саме вони власними силами при допомозі небуйдужих  миропільчан    провели у своєму закладі косметичний ремонт. І дарма , що сьогодні все тут дуже скромно , але чисто , затишно, комфортно. Пацієнтам подобається.

Основним завданням відділення є виявлення громадян, які потребують соціального обслуговування та визначення їх індивідуальних потреб у соціально-медичних послугах. До речі, Романівський терцентр є, так би мовити , першопрохідцем у цій справі, адже на сьогоднішній день таке відділення єдине в області. Відтак під час його становлення директор центру, головний бухгалтер, завідуюча відділенням і старша медсестра їздили за вивченням досвіду в Городоцький територіальний центр на Хмельниччину.

В даний час у відділенні надається 15 видів соціально-медичних послуг, зокрема: теплові процедури – озокерит, бішофіт, парафін,; лікувальний масаж спини, комірцевої ділянки , верхніх та нижніх кінцівок; вправи лікувальної фізкультури для тих, хто переніс інфаркт міокарда чи інсульт. Всього  вже надано 3120 послуг, ними скористалось 117 громадян.

В найближчих планах – розширення діяльності , для цього закуплять профілактор Євмінова, апарат для ніг «Друге серце» NM70 , міні-сауну, турманієві килими, велотренажер та тренажер «Бігова доріжка». А з початком опалювального сезону процедури  - соляні, хвойні, соляно-хвойні, скипідарні та перлинні.

Минулої п’ятниці міні-водолікарня презентувала свою роботу для широкого загалу. Проходив цей захід за участі голови райдержадміністрації С.О. Хоменка та його заступника А.А. Мілінчук, заступника голови районної ради В.І. Ходюка, головного лікаря Центру ПМСД О.М. Галяса. Присутні змогли послухати і думку керівників  району, і персоналу, і пацієнтів. Говорилося про те, що реально можна зробити , аби задовольнити потреби жителів Мирополя та округи у такому лікуванні.

До речі ,варто наголосити, що відділення безкоштовно обслуговує одиноких громадян, які не мають рідних. Інші ж пацієнти отримують платні послуги на підставі затверджених тарифів, які погодженні районною радою. Ціни «некусаючі», особливо якщо брати до уваги , що за такими ж процедурами не потрібно їхати до санаторію, платити за путівку, дорогу.

Курс лікування можна пройти, не залишаючи рідної хати , а це дуже важливо для літніх людей. Приміром , теплова процедура з озокеритом коштує 11 грн 45 коп., з парафіном – 11 грн 24 коп., з бішофіном – 10 грн 83 коп., вакуумний масаж – 5 грн 27 коп., масаж спини – 16 грн 22 коп., масаж комірцевої ділянки  - 10 грн 96., ультразвукова терапія – 3 грн 64 коп.

Пацієнти, з якими доводилося розмовляти ,задоволені уважним ставленням персоналу. Вони очікують, коли у відділенні можна буде приймати ванни. Кажуть , що тоді удома почуватимуть себе як на справжньому курорті.

НОВ�Н�