--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Де на Житомирщині отримати «Доступні ліки»?

Де на Житомирщині отримати «Доступні ліки»?

З 1 квітня поточного року відбулося чимало змін у програмі «Доступні ліки», за якою пацієнти можуть отримати ліки безкоштовно або ж з незначною доплатою за препарати. Так з початку місяця лікарі виписують лише електронні рецепти на «доступні ліки», а аптеки тепер напряму співпрацюють з Національною службою здоров’я України за цією програмою. Де ж тепер можна в області придбати «Доступні ліки».

 

Оновлена програма «Доступні ліки»

 

З 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», отримують ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми лише за електронним рецептом. Отримати електронний рецепт можна лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація. У разі, якщо ви ще не обрали свого лікаря, декларацію можна підписати під час найближчого візиту до лікаря і одразу ж отримати електронний рецепт за програмою «Доступні ліки».

 

Запуск електронного рецепта став можливий завдяки переходу програми «Доступні ліки» до Національної служби здоров’я України. Це дозволяє пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Відтак, програма стає ще доступнішою для пацієнтів.

 

Наприклад, якщо ви обрали сімейного лікаря, терапевта або педіатра не поряд з домом, а у сусідньому селі чи місті, тепер отримати ліки за рецептом  ви можете в зручній для вас аптеці. Не обов’язково отримувати ліки в аптеці, що знаходиться поряд з вашим лікарем. З переходом програми реімбурсації в адміністрування НСЗУ відшкодування вартості лікарських засобів буде відбуватися за принципом «гроші йдуть за пацієнтом в аптеку».

 

З інструкцією, як пацієнту отримати ліки в аптеці за електронним рецептом, можна ознайомитися за посиланням.

 

Де на Житомирщині можна отримати «доступні ліки»?

 

НСЗУ запустила електронну карту аптек-учасників програми реімбурсації «Доступні ліки». До квітня аптечні заклади повинні були заключити угоди з НСЗУ щодо партнерства у цій програмі. Реімбурсація – це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів для лікування трьох соціально-важливих груп захворювань: серцево-судинних, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу. До списку ліків, які можна отримати за програмою, включено 258 торгових найменувань, 64 з яких можна отримати безоплатно.

 

Наразі на Житомирщині 55 аптечних закладів у 207 місцях відпускають медичні препарати за рецептами на «Доступні ліки».

 

Переглянути, які аптеки в області увійшли до програми, можна на карті місць відпуску лікарських засобів за електронними рецептами за програмою реімбурсації «Доступні ліки» у Житомирській області.

 

За даними НСЗУ, в області станеом на 16 квітня 2019 року вже виписали 16 тис. 389 електронних рецептів на «Доступні ліки».

 

Нагадаємо, що на Житомирщині майже 926 тис. жителів задекларували своє право на безкоштовне медичне консультуванні та пакет обстежень та аналізів.

НОВ�Н�