--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Ігор Гундич: Наше завдання – забезпечити дітям сімейне виховання

Ігор Гундич: Наше завдання – забезпечити дітям сімейне виховання

На цьому наголосив голова ОДА Ігор Гундич під час тренінгу з комплексного оцінювання інтернатних закладів для працівників галузей освіти, медицини та соціальних служб сьогодні, 21 березня. Участь в заході також взяла дружина Президента Марина Порошенко та Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. 

«Сьогодні держава повернулася обличчям до дитини, а не системи закладів. Кожна дитина повинна мати родину, а не заклад на чолі з директором. І наше завдання – забезпечити цим дітям сімейне виховання. Житомирщина першою публічно заявила про реформу інтернатів і першою в Україні затвердила план її втілення. Потрібно розвивати більш комфортну для дитини – сімейну форму виховання», – запевняє Ігор Гундич. 

На Житомирщині в інтернатних закладах перебуває 2,6 тисячі дітей, проте лише 6% (160 дітей) з них не мають батьків. 

«94% дітей, які перебувають в інтернатах, мають батьків. Тільки 6% із числа дітей, які перебувають в інтернатах – це сироти або позбавлені батьківського піклування. Ми повинні зробити все, аби забезпечити умови для навчання та розвитку, аби ці 94% дітей були поруч зі своїми батьками. Тому у втіленні деінституціалізації ми йдемо комплексним шляхом: розвиваємо сімейні форми виховання, інклюзію», – сказав голова ОДА.

НОВ�Н�