--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

На Об’єднавчому Соборі обрали предстоятеля Єдиної української православної церкви

На Об’єднавчому Соборі обрали предстоятеля Єдиної української православної церкви

Собор, Українська церква, Автокефалія, Томос, предстоятель, Петро Порошенко 

1У Києві під час Собору обрали предстоятеля Єдиної української православної церкви, який отримає Томос з рук Вселенського Патріарха Варфоломія.

 

Собор відбувся 15 грудня.

 

«Дозвольте представити вам новообраного предстоятеля, Митрополита Київського та всієї України Епіфанія. Саме йому випадає почесна місія поїхати до Стамбулу та отримати Томос», – зазначив Президент України Петро Порошенко.

 

«Сьогодні 15 грудня. Цей день увійде в історію як священний день, день створення Автокефальної Помісної Православної Церкви України, день остаточного здобуття незалежності від РФ. І Україна вже не буде пити, кажучи словами Тараса Шевченка, «з московської чаші московську отруту». Щойно представники УПЦ Київського Патріархату, УАПЦ та група єпископів УПЦ Московського Патріархату заснували об’єднану Церкву. Диво стало можливим завдяки непохитній позиції Вселенського Патріарха Варфоломія, нашої Константинопольської Церкви-Матері», – наголосив Глава держави.

 

«Сьогодні – спільне свято православних, греко-католиків, римо-католиків, протестантів, іудеїв, мусульман. Словом, всіх, для кого цінністю є свобода України та її незалежність. Жоден патріот не сумнівається у важливості мати в незалежній державі незалежну православну церкву. Дякую Вселенському Патріарху Варфоломію за його неймовірну турботу про Україну.  Дякую всім українцям, які вірили в автокефалію і боролися за неї ще тоді, коли навіть надія видавалася примарною», – додав Петро Порошенко.

НОВ�Н�