--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Про розширення державної підтримки фермерських господарств

Про розширення державної підтримки фермерських господарств

Відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації інформує про розширення Урядом переліку дотацій для фермерів та напрямів діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на отримання державної підтримки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 № 911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (затвердженого ПКМУ від 07.02.2018 № 106).

Зокрема, новації обумовлені зняттям обмежень щодо розміру земельної ділянки фермерських господарств та збільшенням рівня доходу до 20 млн. грн. (було до 15,0 млн. грн.) для участі у програмах.

Порядок доповнено новими напрямами фінансової підтримки та спрощено умови участі в існуючих програмах держпідтримки.

  А саме, фермери отримали два нових види прямої дотації:

бюджетна субсидія новоствореним фермерським господарствам

Новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші три роки після його створення, але не раніше 1 січня 2016 р.) виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3000 гривень на 1 гектар, але не більше 60000 гривень на одне фермерське господарство.

бюджетна субсидія для членів фермерського господарства та підтримки фермерського господарства у 2018 році

Фермерським господарствам (крім новостворених) у 2018 році виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, в розрахунку на одного члена фермерського господарства (який станом на 1 січня 2018 р. був та на період отримання бюджетної субсидії є членом фермерського господарства). Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30000 гривень.

Нові напрями державної підтримки будуть реалізуватися через Український державний фонд підтримки фермерських господарств та регіональні відділення Укрдержфонду.

Крім цього, змінами до Порядку розширено перелік банків, через які здійснюється підтримка, а також види напрямів для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (молочарський, м’ясний, овочевий, із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин).

Тепер на підтримку може претендувати сільськогосподарський кооператив:

молочного і м'ясного напрямків, до складу якого входить не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші-фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі сільськогосподарського призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства;

плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин, до складу якого входять не менш як 7 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші-фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають не більше 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Також, зміни внесені і в частині здешевлення вартості закупленого насіння рослин вітчизняної селекції. Відтепер фермери мають можливість закуповувати насіння як безпосередньо у суб’єктів насінництва, так і у їх офіційних представників, а компенсація вартості закупленого українського насіння збільшена вдвічі – до 60 тис. гривень.

Довідково:

 З текстом оновленого Порядку можна ознайомитись на Урядовому сайті: постанова Кабінету Міністрів від 24.10.2018 № 911 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».

Інформаційно -презентаційні матеріали щодо здійснення державної фінансової підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації ТУТ. 

НОВ�Н�