--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Мета нових ДБН – повернути втрачені можливості людям з інвалідністю, – Геннадій Зубко

Мета нових ДБН – повернути втрачені можливості людям з інвалідністю, – Геннадій Зубко

Україна, Геннадій Зубко, ДБН, обмежені можливості, безперешкодне середовище, Петро Порошенко 

У Мінрегіоні під головуванням Президента України Петра Порошенка відбулася Всеукраїнська нарада з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю.

 

У своєму виступі Петро Порошенко наголосив, що важливим фактором доступності є універсальний дизайн або розумне пристосуванням об’єкта чи послуги.

 

Він підкреслив, що за підрахунками міжнародних експертів, проектуючи об’єкти з урахуванням принципів універсального дизайну, на доступність в середньому витрачається декілька відсотків, а іноді і один відсоток від вартості об’єкта будівництва. Пристосування ж введеного в експлуатацію об’єкта може коштувати 25, 30 і навіть 40% вартості об’єкта. «Закликаю усіх, хто збирається проектувати та будувати задуматися зараз над цими цифрами – 1% чи 25-40%. При чому я хочу наголосити, що відмова в розумному пристосуванні – це дискримінація великої кількості людей, що є абсолютно неприйнятно. Це порушення норм Конвенції, що також є неприйнятним для України як цивілізованої європейської держави», — наголосив Петро Порошенко.

 

Президент підкреслив, що сьогодні саме Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України займає проактивну позицію у питаннях забезпечення безбар’єрності та доступності. Так, Мінрегіоном розроблено нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд», які стануть практичним інструментом реалізації державної політики в архітектурно-будівельній сфері.

 

У свою чергу, Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко зазначив: «Сьогодні в Україні понад 2,6 млн осіб з інвалідністю, з яких 80% — це активні небайдужі і розумні люди. Вони також долучились до розробки нових ДБН. І якщо порівнювати 2006 рік, коли перші ДБН щодо створення комфортного середовища для осіб з інвалідністю містились на 7 сторінках та 2018 рік – результат колосальний! Понад 88 сторінок ґрунтовного документу з послідовною маршрутною картою. І він став можливим в першу чергу завдяки політичній волі Президента України Петра Порошенка».

 

«Якщо ДБН зі створення комфортного середовища для осіб з інвалідністю, розроблені 2006 року носили рекомендаційний характер, то відтепер нові ДБН стають обов’язковими. Друге, важливе – нові ДБН охоплюють практично всі категорії осіб з інвалідністю — маломобільні групи, люди з проблемами зору, слуху, порушеннями нервової системи. І кожен крок і зміна відбувалася тільки за однієї мети, повернути втрачені можливості», — наголосив Геннадій Зубко. 

Урядовець підкреслив, що всі ДБН, які сьогодні приймаються щодо вулиць і доріг, закладів освіти, регулювання містобудівної діяльності – враховують доступність і безбар’єрність, яких потребують особи з інвалідністю. «Завдяки роботі «Фонду Порошенка» і Першої леді України Марини Порошенко, сьогодні в Україні вже створені медіатеки, ресурсні кімнати, інклюзивно-ресурсні центри і, ці зміни відбулися практично за рік. До розробки і впровадження нових ДБН залучено велику урядову команду та громадськість. Але, для нас також важливі й зміни в законодавстві щодо належного фінансування проектів з безбар’єрності. Тож, розраховую на ініціативність парламенту щодо якнайшвидшого прийняття якісних законодавчих і правових норм щодо осіб з інвалідністю», — відзначив Зубко.

НОВ�Н�