--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Відбувся районний семінар учителів предмета «Захист Вітчизни»

Відбувся районний семінар учителів предмета «Захист Вітчизни»

28 листопада на базі ОНЗ «Биківський ЗЗСО І-ІІІ ст.» відбувся районний семінар учителів предмета «Захист Вітчизни» на тему «Формування громадянської активності учнів, їх готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій шляхом запровадження компетентнісного підходу».

На сьогодні навчальний заклад є єдиним центром з підготовки юнаків до захисту Вітчизни. В цій ситуації надзвичайно зростає роль предмета «Захист Вітчизни» як складової частини військово-патріотичного виховання, спрямованої на підготовку юнаків у теоретичному, практичному, фізичному плані до майбутньої військової діяльності.

Під час теоретичної частини семінару обговорили питання реалізації в освітньому процесі наскрізних змістових ліній, формування засобами предмета «Захист Вітчизни» ключових компетентностей як результату навчання, зокрема спілкування державною та іноземними мовами, математична, інформаційно-цифрова компетентність, уміння вчитися впродовж життя та інші.

Завідувач РМК Медлярська Т.В. закцентувала увагу учасників семінару на нових поняттях щодо захисту України в умовах сучасних викликів, зокрема під час ведення «гібридної війни». Саме критичне мислення та медіаграмотність є тією «зброєю» громадян, з якою учні мають ознайомитися на уроках навчального предмета «Захист Вітчизни».

Директор Темченко Р.А. та заступник директора Чорненька А.В. презентували систему роботи освітнього закладу з військово-патріотичного виховання, яка включає проведення різних заходів: розповіді, уроки мужності, зустрічі з ветеранами Другої світової війни, учасниками ООС, дослідницько-пошукова робота, місячники оборонно-масової роботи, організація волонтерського руху, навчально-польових зборів, створення підрозділу Всеукраїнської ГО «Українське Реєстрове Козацтво», професійна орієнтація тощо.

Учитель Мельниченко В.І. ознайомив колег із навчально-матеріальним, методичним забезпеченням викладання предмету, використанням тиру у навчальній діяльності.

Юнаки 10 класу продемонстрували практичні навики із стройової, вогневої підготовки, основ цивільного захисту. За сприяння військкомату, старшого лейтенанта Козачка Н.М. хлопці відпрацьовували уміння неповного розбирання та складання автомата. Крім цього, патріотичним виступом старшокласники привітали учасників семінару, яким продемонстрували високу самосвідомість, любов до рідної країни та усвідомлення свого обов’язку щодо її захисту.

До обговорення питань, винесених на семінар, долучилися досвідчені педагоги Галіцький Л.А., Івасюк А.М., Свінціцький М.Е.

Підсумки семінару підвела Медлярська Т.В., завідувач районним методичним кабінетом.

НОВ�Н�