--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Акцію «16 днів проти насильства» у Романівському районі розпочато

Акцію «16 днів проти насильства» у Романівському районі  розпочато

27 листопада в рамках Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» служба у справах дітей райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді, представники Романівського відділення поліції Новоград-Волинського відділу поліції ГУНП в Житомирській області завітали до Печанівської ЗОШ І-ІІІ ст. З дітьми проведено бесіди щодо недопущення вчинення насильства та жорстокого поводження відносно дітей, протидії булінгу.

Пізніше члени комісії відвідали в сім’ї, які перебувають в групі ризику та проживають в селах Камінь, Химрич та Печанівка, з метою виявлення фактів можливого насильства в сімֹ’ї. З батьками проведено бесіди щодо недопущення вчинення протиправних дій відносно їх дітей, належного виховання та утримання дітей.

Разом з тим, працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації здійснено перевірку щодо стану здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчим комітетом та посадовими особами Печанівської сільської ради, що стосуються захисту законних прав та інтересів дітей.

Довідково.

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня  у регіонах України в рамках загальнонаціональної акції «16 днів проти насильства» проводяться різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок, тощо.

Ця акція була започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. У цей період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 25 листопада – Міжнародний день ООН з викоренення насильства щодо жінок, що присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році; 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня –річниця інциденту в Монреалі, коли 14 жінок – студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”, 9 грудня – міжнародний день боротьби з корупцією, 10 грудня – Міжнародний день прав людини; 10 грудня – День прав людини, коли уряди країн-членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини “на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавши Загальну декларацію прав людини.

Основними завданнями Акції є:

-привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

-активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок в Україні;

-проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

-проведення місцевих або регіональних заходів, громадських слухань з питань попередження насильства в сім’ї, гендерного насильства та торгівлі людьми;

-підтримання представників соціальних закладів щодо популяризації соціального ефекту, результатів від звернення за допомогою при насильстві.

Cлужба у справах дітей РДА

НОВ�Н�