--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У Житомирській ОДА презентували виставку до 85-х роковин Голодомору. ФОТО

У Житомирській ОДА презентували виставку до 85-х роковин Голодомору. ФОТО

Житомирська область, виставка, Голодомор, геноцид, презентація, заходи, Тетяна Парфентієва 

Тематична виставка «Україна 1932-1933. Геноцид голодом», яку відкрили у Житомирі до 85-х роковин Голодомору, представлена маловідомими документами та фотографіями минулого століття.

 

Презентація виставки відбулась 20 листопада у Житомирській ОДА за участю начальника управління культури та туризму Тетяни Парфентієвої, а також студентів коледжу культури і мистецтв імені І. Огієнка.

 

«Цьогоріч ми шануємо 85-ті роковини із року, коли розпочався Голодомор в Україні. Наша співпраця з Інститутом нацпам’яті дає можливість презентувати у Житомирі пересувну виставку «Україна 1932-1933. Геноцид голодом», яка потім мандруватиме містами області. Це своєрідна агітаційна робота. Адже цього року американська спільнота визнала Голодомор геноцидом українського народу. І світова спільнота приєднується до нас і дає правильну оцінку тим подіям, які відбувались у ті страшні часи. Це був штучний голодомор для того, аби знищити непокірність українського народу. Сьогодні ж, переосмислюючи уроки історії, ми маємо можливість будувати майбутнє. Ми нагадуємо людям про ті жорстокі події, які мали на меті знищення нашого народу. Але сьогодні ми відродились і маємо робити правильні висновки. Тому вже у цю суботу запрошуємо усіх житомирян до пам’ятного знаку «Сумуючий Янгол», аби разом вшанувати пам'ять жертв голодоморів», – прокоментувала Тетяна Парфентієва.

 

Виставка «Україна 1932-1933. Геноцид голодом» складається із 11 стендів. Матеріали виставки охоплюють майже століття, адже Голодомор мав свою передісторію та наслідки. Виставка починається з того, якою була Україна на початку ХХ століття, за 30 років до цієї трагедії, і закінчується розповіддю про відродження пам’яті про Голодомор в сучасній Україні.

 

У матеріалах виставки пояснюється, чому Голодомор був геноцидом. І це одна із найважливіших подій не лише української, а й світової історії у ХХ ст.

 

Для відкриття виставки студенти Житомирського коледжу культури та мистецтва ім. І Огієнка підготували музично-драматичну постановку із розповідями та спогадами.

 

Жалобні заходи у м. Житомир продовжаться у суботу, 24 листопада, біля пам’ятного знака «Сумуючий Янгол» на майдані Путятинському. Початок о 15.30 год.

 

Житомиряни та усі небайдужі хвилиною мовчання, спільною молитвою та запаленням лампадок вшанують пам’ять жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 рр., голодоморів 1921-1922, 1946-1947 рр.

 

Також у цей день – загальноукраїнська хвилина мовчання та акція «Засвіти свічку» на вшанування пам’яті жертв голодоморів.

 

Запрошуємо громадськість та всіх небайдужих долучитися та вшанувати тих, хто загинув під час трагедії. Та закликаємо усіх жителів Житомирщини із настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами офіційного веб-сайту Житомирської ОДА

НОВ�Н�