--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Коли і кому варто вакцинуватися проти грипу?

Коли і кому варто вакцинуватися проти грипу?

Житомирщина, вакцинація, щеплення проти грипу, загальний профілактичний календар 

Про щеплення згідно загального профілактичного календаря та рекомендовані розповідала педіатр-інфекціоніст Житомирської центральної дитячої міської лікарні Анна Кухар. Зокрема лікар рекомендує робити вакцинацію й проти грипу. Кому і коли варто щепитися – читайте далі.

 

Нагадаємо, що дитина в 1 рік повинна мати основні щеплення і сформувати імунітет до захворювань. З 18 місяців проводиться ревакцинація для підтримки антитіл в організмі на належному рівні. Детальніше про щеплення для дітей до 12 місяців читайте тут.

 

 

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у національному календарю щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян.

 

 

Отже, педіатр-інфекціоніст Анна Кухар виділяє три основні групи, кому необхідно вакцинуватися проти грипу:

 

-         вагітним жінкам лікарі мають пропонувати зробити щеплення проти грипу незалежно від терміну вагітності;

-         всім тим, хто працює з людьми (так звана група ризику, до якої входять: медпрацівники, вчителі, військовослужбовці, студенти);

-         дітям від 6 місяців.

 

Анна Кухар зауважує: «Якщо дитині віком до 9 років буде робитися щеплення проти грипу вперше і не було підтверджень про те, що ця дитина раніше хворіла на грип, тоді потрібно вакцинувати двома дозами з інтервалом один місяць. Далі вже вакцинуватися щорічно однією дозою. В Україні є дві вакцини, якими можна щепити дітей від 6 місяців та з 3 років».

 

Нагадаємо, що цьогоріч в Україні доступні дві вакцини проти грипу«Ваксігрип Тетра» і «Джісі Флю». Вакцину «Ваксігрип Тетра» можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а «Джісі Флю» — від шести місяців.

 

«Вакцинуватися проти грипу потрібно вже. Проте робити щеплення можна до кінця грипозного сезону, аж до кінця зими. І навіть якщо ви вже хворіли, то є інші штами вірусів, на які можна захворіти. Тому можна щепитися і зимою, і весною», - наголошує педіатр.

 

НОВ�Н�