--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Сьогодні відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Романівській РДА

Сьогодні, 06 листопада 2018 року, під головуванням Біленького О.П., першого заступника голови райдержадміністрації, відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Романівській районній державній адміністрації, на якій вирішено ввести карантинні обмеження та затвердити план заходів по ліквідації сказу на території с.Велика Козара.

Зокрема, під час засідання начальник Романівського районного управління головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Стадник В.М. повідомив, що 01 листопада 2018  в господарстві громадянина К., який мешкає в с. В.Козара, захворів собака. Господарі лікували тварину від отруєння,  тварина відмовлялась від корму, мала пригнічений стан та посилене виділення слини, агресію тварина не проявляла. 05.11.2018 року собака загинула.

Цього ж дня спеціалістами районної державної лікарні ветеринарної медицини відібрано та направлено пробу головного мозку собаки для дослідження в Житомирську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини, експертним висновком якої встановлено захворювання на сказ.

Враховуючи епізоотичну ситуацію, яка виникла в районі та з метою запобігання розповсюдження даної хвороби серед тварин та людей, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при районній державній адміністрації вирішила оголосити населений пункт  с. В.Козара, польовий  масив, пасовища, які прилеглі до населеного пункту в радіусі 10 км, неблагополучними по сказу та затвердити заходи щодо ліквідації вогнища захворювання тварин на сказ в неблагополучному пункті с. В.Козара.

Відповідним службам дано доручення провести вимушену дезінфекцію  в неблагополучному господарстві,  надати  антирабічну допомогу людям,  якщо є необхідність, провести епідеміологічне   обстеження  осередків  та  випадків  сказу. Крім цього, їм рекомендовано посилити  роз’яснювальну роботу серед населення про небезпеку захворювання на сказ.

Також своїм рішенням Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Романівській районній державній адміністрації зобов’язала керівників  мисливських  організацій  провести   відстріл   червоної лисиці в мисливських угіддях (з метою  приведення їх популяції до норми 0,5-1 гол на 1000 га угідь).

Збільшення щільності популяції червоної лисиці веде до наближення середовища їх проживання до населених пунктів, а в зв`язку із великою кількістю безпритульних тварин та безвідповідальністю власників домашніх тварин спостерігається підвищення рівня захворюваності серед домашніх тварин, які мають безпосередній контакт із людьми.

Прес-служба райдержадміністрації       

НОВ�Н�