--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У Першому Форумі регіонів України та Білорусі беруть участь близько 100 українських компаній

У Першому Форумі регіонів України та Білорусі беруть участь близько 100 українських компаній

Форум регіонів, Україна, Білорусь, інвестиції, Зубко, Ігор Гундич 

Білорусь є ключовим торговим партнером України – розвиток експортного та імпортного потенціалу, кооперації, транспортних потоків, міжнародних пунктів пропуску, співпраця в енергетичній, культурній і гуманітарній сферах. Але сьогодні ми повинні окреслити стратегічні тренди подальшого співробітництва не тільки між країнами, а й нашими регіонами, які дозволять вийти на нові європейські ринки.

 

Про це на відкритті Першого Форуму регіонів України та Білорусі заявив сьогодні, 26 жовтня, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

 

У Форумі, який проходить у м.Гомель, бере участь голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.

 

«Перший Форум регіонів України та Білорусі повинен показати, що не тільки наші країни є інвестиційними хабами. А й кожен наш регіон, який може залучати інвестиції і давати спільні прибутки двом країнам. Сьогодні на Форумі представники бізнесу з 17 регіонів України і близько 100 українських компаній, які вже підписали меморандуми про міжрегіональне співробітництво на сотні мільйонів. Для нас є дуже важливим показати Україну не тільки з точки зору економіки, а й продемонструвати потенціал туризму, культури і всього спільного, що об’єднує наші народи і наше співробітництво з Білоруссю», – зазначив Геннадій Зубко.

 

Віце-прем’єр-міністр зауважив, що у 2018 року Україна планує досягти 5,2% у товарообігу з Білоруссю. «У порівнянні з 4,6% у 2017році – це досить амбітні плани. Але потенціал набагато більший – 8 млрд доларів, який ми плануємо досягти не тільки за рахунок експорту і імпорту, а в першу чергу за рахунок розвитку виробничої кооперації, яка дозволить створити нові спільні продукти з Білоруссю й просувати їх на європейські ринки. А це зовсім інші прибутки, обсяг експорту і рівень співробітництва», – наголосив Зубко.

 

В рамках форуму Підписані угоди та меморандуми про міжрегіональне співробітництво між обласними державними адміністраціями України та облвиконкомами Білорусі.

 

1

 

1

 

1

НОВ�Н�