--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

1 млрд грн у бюджеті-2019 передбачений на підтримку малих і середніх фермерських господарств

1 млрд грн у бюджеті-2019 передбачений на підтримку малих і середніх фермерських господарств

Україна, 2019, бюджет, кошти, агро, розвиток 

Вітчизняний аграрний комплекс формує 12% вітчизняного ВВП і  забезпечує близько 40% всіх валютних надходжень. Тому підтримка АПК залишається серед головних урядових пріоритетів і в бюджеті-2019. 

 

Уряд забезпечив законодавчі вимоги щодо фінансування АПК на рівні не менше 1% загального випуску продукції в аграрному секторі.  Загальний обсяг фінансування на наступний рік складає 7,9 млрд грн., в тому числі по загальному фонду – 6,9 млрд грн. Крім того, в проекті бюджету на наступний рік збережені раніше започатковані програми підтримки АПК, що сприятиме подальшому нарощуванню виробництва  і експортних можливостей агросектора.

 

1 млрд гривень –  на розвиток фермерських господарств

 

Проект бюджету-2019 передбачає виділення 1 млрд грн. на розвиток фермерських господарств. Вперше в новітній історії фермерство закріплено Урядом як пріоритетний напрямок  аграрної підтримки, а фермерські господарства визначені як основа сільського розвитку. Для фермерів буде збережено низку різноманітних програм підтримки: додаткова знижка на купівлю вітчизняної сільгосптехніки, знижка на насіння вітчизняної селекції, надання дорадчих послуг, а також здешевлення кредитів та надання безвідсоткових кредитів. За розрахунками, завдяки комплексній програмі підтримки, через два роки в Україні  кількість фермерських господарств подвоїться, а обсяг виробленої ними сільгосппродукції складе до 12% аграрного ВВП. Але найголовніше – те, що фермер стане домінуючим гравцем в сільському господарстві України.

 

1,38 млрд гривень – на здешевлення придбання вітчизняної техніки

 

Наступного року на програму здешевлення придбання вітчизняної техніки в бюджеті закладено 1,38 млрд грн., що на 436 млн грн. більше, ніж цього року. Програма, що діє уже два роки довела свою ефективність - за перше півріччя 2018 року обсяг придбання техніки збільшився на 37%. Завдяки програмі підтримки, аграрії мають можливість придбати  сільгосптехніку вітчизняного виробництва із суттєвою знижкою,  яка для представників фермерських господарств досягла колосальних 40%. В програмі вже взяли участь майже 100 вітчизняних  підприємств у сфері сільськогосподарського машинобудування. В промисловому виробництві техніки  та обладнання для АПК  утворено додатково 1200 робочих місць.

 

Розвиток тваринництва - 4 млрд гривень

 

На розвиток тваринництва Уряд в наступному році пропонує виділити 4 млрд грн. На відміну від вирощування зерна, де цикл виробництва обмежений одним роком, тваринництво передбачає  довгострокові проекти. Перші  результати та прибутки  сільгосптоваровиробники починають отримувати тут лише через три роки. Тому і програми підтримки в цій галузі пролонговані мінімум на три роки, а в перспективі –на п’ять.  Аграрні господарства зможуть отримати дотацію на кожну молочну корову, а громадяни, в чиїх господах народились телята, отримають на кожного по 2500 гривень, якщо вигодують його до 1 року. Уже зафіксовано перші ефекти цих програм підтримки: динаміку поголів’я стабілізовано, а середній надій на корову зріс на 2,4%.

 

Крім кількості, буде стимульована і якість продукції тваринництва.  Окрема програма передбачає надання знижки за закуплене племінне поголів’я, біоматеріал тощо. В сегменті будівництва тваринницьких комплексів Уряд бере на себе до чверті всіх витрат інвесторів. В 2018 році завдяки такому партнерству в Україні з’явилось 25 нових тваринницьких ферм.

 

Розвиток хмелярства, закладка молодих садів та виноградників – 400 млн гривень

 

Уряд продовжує розвиток  галузі садівництва та виноградарства, компенсуючи 80% вартості посадкового матеріалу.  В 2018 році за державної підтримки було сформовано  1255 га нових насаджень зерняткових, кісточкових, ягідних, горіхоплідних культур та виноградиків. Галузь садівництва та особливо виноградарства одна з найбільш трудоємних  - завдяки її розвитку лише за 12 місяців було утворено 1 тис. постійних та 5 тис сезонних робочих місць.  Попит з боку представників галузі  значно перевищував фінансову ємність програми в 2018 році, тому Уряд пролонгував її на 2019 рік. І передбачив на фінансування програми 400 млн грн.

НОВ�Н�