--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У бюджет 2019 року закладено 242,1 млрд грн на побудову якісної освіти

У бюджет 2019 року закладено 242,1 млрд грн на побудову якісної освіти

Україна, бюджет-2019, проект, освіта, кошти 

1У наступному році освіта залишиться одним із пріоритетів соціальних видатків. В проекті бюджету-2019 видатки на освіту збільшені на 28 млрд грн. порівняно із 2018 роком.

 

Уряд продовжує освітню реформу, аби підвищити якість освіти, починаючи з середньої. Найперший і найважливіший крок у цьому напрямку – гідна оплата праці тих, хто навчає дітей. В 2017 році вчительські зарплати зросли на 50%. В цьому році – ще на 25%. Загалом вчительські зарплати у поточному році в середньому зросли на 1500 грн. Підвищені зарплати отримали понад 406 тис українських вчителів. В бюджеті наступного року також закладене збільшення зарплат для вчителів – на 9%.

 

Зокрема, зарплата вчителя без категорії в наступному році збільшиться з 6303 грн до 6871 грн на місяць, вчителя І категорії - з 8301 грн до 9050 грн на місяць, вчителя вищої категорії – зросте з 8849 грн до 9648 грн на місяць. Таким чином, завдяки урядовій ініціативі за три роки вчительські зарплати виростуть майже на 85%.

 

Уряд ставить за мету створення сучасного освітнього простору для первачків, що прийдуть навчатися у 2019-2020 навчальному році. На ці цілі в проекті бюджету закладено 1 млрд грн. Ще 300 млн грн. держава витратить в наступному році на підвищення кваліфікації вчителів. Цього року перенавчання пройшли 40,5 тис вчителів початкової школи, що дозволило запустити проект «Нова українська школа» і осучаснити процес навчання для найменших школярів. Наступного року вчителі, що братимуть 1-й клас, також пройдуть обов‘язкове підвищення кваліфікації.

 

Основна новація наступного року – гроші ходять за дитиною у приватні школи. Кожний учень, що йтиме у приватну школу, приноситиме близько 80% тих грошей, що розрахунково спрямовуються на 1 дитину в державній школі. На це в освітній субвенції закладено близько 196 млн грн.

 

Вітчизняна освіта має бути не тільки якісною, а й допомагати дитині обрати і оволодіти професією. Тому в освітніх пріоритетах Уряду – створення сучасних центрів професійно-технічної освіти. Наступного року буде продовжено дію програми підтримки таких центрів. На це в проекті бюджету-2019 передбачено 50 млн грн. Та створити 25 сучасних навчально-практичних центрів. Таким чином, наприкінці наступного року в країні вже працюватиме 125 модернізованих навчально-практичних центри з сучасним обладнаннями за найбільш затребуваними професіями.

 

Уряд турбується про дітей з особливими потребами: проект бюджету на 2019 рік передбачає виділення субвенції на інклюзію в розмірі 504,5 млн гривень. Крім того, в освітню субвенцію 2019 року закладено повноцінну ставку асистента вчителя для інклюзивного класу. Якщо у 2018 році це було 0,5 ставки, то в бюджет 2019 року закладена 1 ставка.

 

Крім того, у бюджеті на 2019 рік враховані видатки на виплату заробітної плати працівникам інклюзивно-ресурсних центрів у сумі 624,5 млн. гривень.

НОВ�Н�