--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Житель с. Вереси отримує в місяць 20 тис грн за продаж сонячної енергетики

Житель с. Вереси отримує в місяць 20 тис грн за продаж сонячної енергетики

Житомирщина, сонячні електростанції, сонячні батареї, компенсація, відшкодування 

Про це розповів власник сонячної електростанції, який вже отримав компенсацію за встановлення обладнання та перші надходження від продажу електроенергії.

 

У селі Вереси Житомирського району нещодавно встановили сонячну електростанцію потужністю 30 кВт, і вже за липень отримали 20 тис. грн. від продажу електроенергії. Очікують, що окупити обладнання, матеріали та монтаж зможуть за 4-5 років.

 

У Бердичеві ж 7 червня в роботу запустили нову сонячну станцію потужністю до 15 кВт. На обладнання, встановлення та матеріали станції витратили понад 250 тис. грн.,  і вже отримали 50 тис. грн. компенсації з обласного бюджету за програмою підтримки жителів Житомирщини.

 

За розрахунками спеціалістів, ця електростанція має окупитися за 5-6 років, проте власник розраховує на трохи більший термін – 8-9 років. За червень та липень від продажу електроенергії вже отримали  9 тис. грн.

 

«При встановленні сонячної станції важливо враховувати багато нюансів її розташування. Найкраще, коли вся буде на півдні, проте на нашому даху частково на півдні, частково на сході. Важливо обрати компетентну монтажну організацію, котра проведе необхідні розрахунки і підбере найкраще місце для влаштування станції, щоб отримувати максимальну кількість сонячної енергії», - ділиться досвідом власник сонячної станції в Бердичеві.

 

 

Нагадаємо, що на Житомирщині діє обласна програма, завдяки якій жителі області за встановлення сонячних електростанцій можуть отримати відшкодування 20% (до 50 тис. грн.), та 15% на сонячні батареї та панелі. Про те, як отримати компенсацію – читайте тут.

 

В області вже працює 102 сонячні електростанції загальною потужністю 1,68 МВт.

 

 

НОВ�Н�