--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Новий навчальний рік – яким він буде для Житомирщини. ІНТЕРВ’Ю З ЛАРИСОЮ ШЕВЧУК

Новий навчальний рік – яким він буде для Житомирщини. ІНТЕРВ’Ю З ЛАРИСОЮ ШЕВЧУК

Житомирська область, освіта, навчальний рік, зміни, підготовка, НУШ, Лариса Шевчук 

11 вересня в Україні стартував новий навчальний рік, сповнений змінами та інноваціями.

 

Яким він буде для Житомирщини, що змінюється для учнів та вчителів, – розповіла начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Лариса Шевчук.

 

– Чи готова Житомирщина до нового навчального року?

 

– Навчальний процес в області розпочинається майже в усіх навчальних закладах. Якщо говоримо про загальноосвітні заклади, а це 861 школа і 17 інтернатів, то вони отримали акти прийомки школи після підготовки та ремонтів. Триває створення нового освітнього простору у Гришковецькій гімназії та Високівській гімназії, але навчальний процес там теж буде організований. І лише у біотехнологічному ліцеї «Радовель» Олевського району навчання розпочнеться приблизно 15 вересня, оскільки там завершують капітальний ремонт і школа буде яскравим прикладом НУШ.

 

– Якщо говоримо за новий освітній простір, то що вже змінилося у школах?

 

– Найперше радує те, що змінюється менталітет людей стосовно шкіл. Це стосується і зовнішнього бачення школи, і внутрішнього. Якщо раніше всі директори намагалися переконати, що школу їхню потрібно пофарбувати у бежевий чи сірий колір, то тепер з цим простіше. І дуже багато яскравих шкіл у нас з’явилося. Цьогоріч термосанація за кошти ДФРР проходить у 10 навчальних закладах. Також купуються яскраві меблі, м’які пуфи, створюються зони відпочинку для дітей. У новому навчальному році вже працює у школах 25 сучасних медіатек. Ці зміни відбуваються поступово, але головне, що є бажання щось змінювати.

 

– Нові природничо-математичні кабінети у школах створили? Адже їм обіцяли сучасні меблі і обладнання за хороші ремонти.

 

– Ремонтні роботи цих кабінетів завершені у 27 опорних навчальних закладах. Але трохи ще заважає те, про що ми говорили – менталітет. Проектам зараз відповідають ремонти у 6 школах. У інших є ті елементи, яких ми намагаємося позбутися – десь залишилися дерев’яні панелі, десь червона підлога. Будемо ще аналізувати ці проекти, говорити. Може, хтось виправиться. Але обладнання і меблі отримають, як і обіцяли, ті, у кого будуть ремонти за проектами.

 

– Нова українська школа – що це значить для Житомирщини?

 

– Це дуже великі зміни. По-перше, це 952 перші класи і 15602 учня-першачка. Ці учні навчатимуться вже за 12-річною програмою, у них у першому класі не буде домашніх завдань, не буде оцінок і тяжких портфелів. Це ті учні, які будуть вже зовсім іншими, ніж їхні попередники, адже нова школа буде направлена на освіту для життя, а не на механічне заучування. По-друге, це нові технології і обладнання. Всі перші класи отримали конструктори Lego «Шість цеглинок» для кожного першокласника та 1237 наборів «LEGO Play Box». Це зробить навчання цікавим і захоплюючим. Також для перших класів зараз закуповуються нові меблі, ноутбуки, багатофункціональні пристрої (кольоровий принтер, сканер, ксерокс) і ламінатори. Цей процес трохи затримується через тендерні процедури і через велику кількість замовників, оскільки підприємства просто фізично не можуть, наприклад, одразу виготовити для усіх першокласників України меблі. Але це все буде вже найближчим часом.

 

– А вчителі справляться з такими змінами?

 

– Однозначно, у них просто немає іншого виходу! Всі вчителі перших класів, іноземної мови, які там викладають, проходять різні навчання і вчаться мислити, діяти по-новому. Вони вже знають, що можна робити з Lego, які новітні форми навчання можна використовувати, як працювати з новою технікою. Вони теж будуть змінюватися разом з дітьми.

 

– Як на Житомирщині з інклюзивною освітою? Є прогрес?

 

– Прогрес однозначно є, і не маленький. Головне, що зробили у цьому році – це, як і обіцяли, вже створили 29 інклюзивно-ресурсних центрів. У більшості з них зараз тривають ремонти, закуповують меблі, техніку, набирають фахівців. Це буде один з найбільших поштовхів до розвитку інклюзії, бо підхід ІРЦ відрізнятиметься від наявних ПМПК. Це інший простір, світлий і яскравий, це не лише обстеження дитини, але і підтримка її у навчанні, надання послуг корекційних педагогів. У цьому році вже з 1 вересня навчатиметься на інклюзивній освіті 530 учнів, що на 100 учнів більше, ніж на кінець минулого навчального року. Змінюється відношення до інклюзії батьків, вони бачать позитивні результати інших. Крім того, в школі дитина не просто соціалізується, для її потреб закуповується обладнання, з нею займається асистент вчителя, корекційні педагоги. Створюють ресурсні кімнати, де дітям комфортно. Все це прискорює впровадження інклюзивної освіти.

 

– Чи збільшиться цьогоріч кількість шкільних автобусів?

 

– На сьогодні в області є 257 шкільних автобусів. Це хороша цифра, але потреба є ще в 40. На 20 автобусів вже укладені договори поставки, їх планують доставити десь за місяць. Але всі діти в області, які потребують підвезення, таку послугу отримують.

 

– Професійно-технічна освіта – маємо якісь зміни у цьому напрямку?

 

– Так, і у цьому напрямку у нас є рух вперед. Цьогоріч з державного бюджету були виділені кошти на створення центрів професійно-технічної освіти. Це буде центр зварювальних технологій на базі Головинського ПТУ та центр електротехнічного напрямку на базі Бердичівського ПТУ №4. На обладнання в Головинське училище надійшло 2,3 млн грн, а у Бердичівське – 630 тис. грн. Ремонти робили за свої кошти. Зараз обладнання закуповується і встановлюється. Крім того, з цього навчального року у 20 закладах професійно-технічної освіти області будуть курси комп’ютерних технологій та підприємництва, де учнів навчатимуть розробляти бізнес-плани та діяти у сучасних умовах економіки.

 

Насправді, цей навчальний рік має дуже багато змін. Про ці зміни можна розповідати годинами. Але він починає шлях нової освіти в Україні. Так, для декого це лячно, це ще некомфортно, тому що не знаєш, як діяти, коли змінюється система. Але Україна вже прийшла до того, що ці зміни життєво необхідні. І вони стануться.

 

– Дякуємо за розмову! Бажаємо терпіння і ентузіазму робити освіту для наших дітей кращою!

 

– Дякую!

НОВ�Н�