--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Святкування хрещення Київської Русі-України у Житомирі

Святкування хрещення Київської Русі-України у Житомирі: хода, конкурси, виступи, майстер-класи, молебень та концерт

Житомирська область, хресна хода, хрещення Русі, 1030-річчя, Ярослав Лагута 

У Житомирі, 12 серпня, під час святкування 1030-річниці хрещення Русі-України відбудеться хресна хода, спільний молебень, а також працюватиме дитяче містечко із конкурсами та майстер-класами. Завершиться все святковим концертом.

 

Про це говорили 7 серпня на прес-конференції за участю представників різних конфесій та заступника голови ОДА Ярослава Лагути. 

«На Житомирщині існує загальнохристиянський діалог та діалог між владою та представниками релігійних громад. Саме хрещення є тією подією, яка лежить в основі та має на меті об’єднати наше суспільство у непростий час», – сказав Ярослав Лагута. 

За словами голови Ради церков Протопресвітера Житомирського протопресвітерства Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви отця Віталія Сидорука хресна хода розпочнеться від Костелу Святої Софії та закінчиться спільним молебнем на вулиці Михайлівській (напроти будинку Трибеля). 

«Спільна хресна хода розпочнеться о 15.00 год. біля Костелу Святої Софії, далі рухатиметься до Спасо-Преображенського кафедрального собору, потім – вулицями Грушевського та Покровською до Михайлівської. Це не має бути суто релігійним заходом, тому ми пропонуємо християнський родинний відпочинок на цьому святі. Будуть розважальні точки, де діти і родини зможуть відпочити. Завершиться свято концертом», – розповів отець Віталій Сидорук. 

Також на прес-конференції говорили про створення Української Єдиної Помісної Православної Церкви. 

«Церква і держава завжди мають співпрацювати. Президент все робить, щоб в Україні була Єдина Помісна Церква. Кроку назад вже не буде», – зазначив Архієпископ Житомирський і Поліський Української Автокефальної Православної Церкви Володимир. 


Нагадаємо, що Житомирщина долучилась до заходів з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НОВ�Н�