--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Відбулося розширене виїзне засідання комісії з питань захисту прав дитини

31 липня на базі Миропільської селищної ради відбулося розширене виїзне засідання комісії з питань захисту прав дитини. Гострою та наболілою темою стало питання неналежного виконання батьківських обов'язків матір'ю відносно її 5 неповнолітніх дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації. 

Сім'я з 2014 року перебувала під соціальним супроводом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У ході соціального супроводу сім’ї, спеціалістами центру надано соціальні послуги щодо належного догляду, виховання дітей, контролю за їх поведінкою, відвідування навчальних закладів, лікування, оздоровлення, залучення до різноманітних заходів, свят.

З метою сприяння у вирішенні проблемних питань сім’ї надано гуманітарну допомогу, рекомендації щодо працевлаштування матері, цільового використання призначеної державної допомоги, ведення здорового способу життя, покращення санітарно-побутових умов проживання, надано допомогу в оформленні документів багатодітної сім’ї, отриманні субсидії, пільг тощо.

У 2016 році органом опіки та піклування Романівської райдержадміністрації було направлено позов до Романівського районного суду про позбавлення батьківських прав матері, відносно її малолітніх дітей Незважаючи на небажання матері змінити своє ставлення до виховання та утримання своїх дітей, про що вона заявила в ході судового засідання, у задоволенні позову райсуд відмовив.

Апеляційний суд Житомирської області рішення Романівського райсуду залишив без змін, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у відкритті касаційного провадження відмовив.

Однак, незважаючи ні на можливість лишитися без дітей, ні на неодноразові притягнення за невиконання батьківських обов’язків, мати дітей не бажає змінювати своє життя. Комісію вразило побачене: продукти харчування та одяг для дітей наявні частково, запаси їжі відсутні, засоби особистої гігієни для дітей відсутні. Місць для сну, ігор та занять дітей фактично немає, діти харчуються не регулярно, здебільшого просто голодні.

Комісією було прийнято рішення щодо повторного подання позову до суду про позбавлення матері батьківських прав.

Служба у справах дітей РДА

НОВ�Н�