--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Рятувальники закликають дотримуватись заходів пожежної безпеки в місцях збирання врожаю

Рятувальники області контролюють процес безпечного збирання врожаю 

Жнивна компанія активно триває на полях нашої країни та Житомирщини зокрема. Проте чи не найстрашніше, що може спіткати селян під час жнив – пожежа, яка знищить усе, що стане на її шляху. Аби не допустити нищення важкої праці, рятувальники Житомирщини активно проводять профілактичну роботу щодо запобігання пожеж. Так, 18 липня фахівці ДСНС виїхали до Коростишівського району для здійснення рейдової перевірки забезпечення пожежної безпеки місць збирання врожаю та перевірки стану виконання заходів щодо забезпечення протипожежного захисту продукції нового врожаю.

Рятувальники проінспектували 3 діючі сільськогосподарські підприємства, що спеціалізуються на збиранні врожаю. Найпоширеніші культури, які збираються на території Коростишівського району: зернові (жито, пшениця, овес), кукурудза, ріпак, гречка та соняшник.

Фахівці ДСНС опитали працівників підприємства, які задіяні на роботах по збиранню та зберіганню продукції врожаю і переконалися що вони вміють користуватись первинними засобами пожежогасіння. Для закріплення існуючих знань вогнеборці провели з працівниками підприємства додаткові протипожежні інструктажі та відпрацювали ймовірні надзвичайні події, що можуть виникнути під час збирання врожаю.

Загалом після огляду техніки інспектованих сільгосппідприємств рятувальники позитивно оцінили їх готовність до виконання поставлених завдань. Трактори, що використовується під час таких робіт забезпечені вогнегасниками. Комбайни, які переважно іноземного виробництва, також укомплектовані необхідною кількістю вогнегасників. На автомобілях для відвезення зерна є хлопушки, ємності з водою та іскрогасники. Технічне обслуговування вогнегасників також проведене у поточному році.

Рятувальники наголошували на суворому дотриманні правил пожежної безпеки, адже в цьому році в області вже зафіксовано випадок нищення полум’ям гектарів людської праці. Так, нещодавно в с. Яблунець Ємільчинського району виникла пожежа посівів пшениці на полі. Вогонь перекинувся на поле від сухої трави, що зайнялася на узбіччі дороги. Вітряна погода сприяла швидкому розповсюдженню пожежі. Як наслідок, вогнем знищено близько 21 га посівів пшениці на полі загальною площею 250 га.

Нагадуємо керівникам та працівникам сільгосппідприємств, а також усім небайдужим громадянам про необхідність суворого дотримання заходів пожежної безпеки в місцях збирання врожаю.

Пам'ятайте, що пожежа сама по собі ніколи не виникає, а зазвичай стає наслідком чиєїсь безпечності, недбалості та банальної бездіяльності. Праця, яка вкладалася у таку потрібну справу тривалий час не повинна перетворитися на попіл.

Отож збережімо врожай разом!

У ДСНС України

у Житомирській області

НОВ�Н�