--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Аби не сталось лиха на хліборобських ланах

Аби не сталось лиха на хліборобських ланах

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає населення та суб‘єктів господарської діяльності дотримуватися пожежної безпеки під час збирання урожаю.

Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні. У цей період найменша іскра від сільгоспмашини чи кинутий недопалок можуть призвести до масштабного загоряння.
9 липня поточного року о 17:10 до Служби порятунку «101» надійшла інформація про пожежу посівів пшениці на полі в с. Яблунець Ємільчинського району. Про це повідомив водій, який проїжджав повз поле.

Після прибуття рятувальників на місце події горіла пшениця на площі близько 20 га. Вогонь перекинувся на поле від сухої трави, що зайнялася на узбіччі дороги. Вітряна погода сприяла швидкому розповсюдженню пожежі. До її ліквідації додатково було залучено сили приватного сільськогосподарського підприємства "Схід-Захід" та Ємільчинського лісового господарства АПК. Загалом на гасіння задіяно 4 одиниці пожежної техніки, трактор для оборювання місця пожежі, а також 14 чоловік особового складу і працівників.

О 17:47 пожежа локалізована, а о 18:09 – ліквідована. Вогнем знищено близько  21 га посівів пшениці на полі загальною площею 250 га. Причина займання наразі встановлюється.

У свою чергу ДСНС України приділяє значну увагу перевірці протипожежного стану об’єктів господарювання, задіяних при збиранні, зберіганні та переробці продукції нового врожаю. Ця робота направлена на навчання населення правилам поводження з вогнем для запобігання виникненню пожеж під час зернозбиральної кампанії, адже більшість пожеж на відкритих територіях у літній період виникає через недбалість.

Отож під час збирання врожаю для запобігання виникнення пожежі слід дотримуватись наступних заходів пожежної безпеки:

—    період воскової стиглості хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід зробити прокоси завширшки не менше 8 метрів. Скошений хліб з прокосів негайно прибрати. Посередині прокосів проорати смуги шириною не менше 4 метри.

—    місця прилягання до лісових масивів, автомобільних шляхів та залізниць обкосити (з прибиранням скошеного) і оборати смугою не менше 4 м завширшки.

—    при поломці комбайна вивести його із загінки на відстань 30 метрів від хлібного масиву для проведення ремонтних робіт. Місця виконання зварювальних робіт очистити від стерні.

—    не дозволяється застосовувати паяльні лампи для випалювання пилу з радіаторів.

—    заправлення збиральної техніки здійснювати в денний час за межами поля (не ближче 30 метрів) паливозаправниками при заглушених двигунах.

—    при груповому методі збирання зернових до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовані автомобілі пристосовані для гасіння пожеж зернових.
ПАМ’ЯТАЙТЕ!  Хліб наше безцінне багатство і вберегти його від пожеж наш святий обов’язок!

НОВ�Н�