--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Навчальний рік 2018-2019: шкільні уроки з іграми та LEGO

Навчальний рік 2018-2019: шкільні уроки з іграми та LEGO

Житомирська ОДА, НУШ, LEGO, шість цеглинок 

У рамках Нової української школи кожен перший клас в Україні, і на Житомирщині зокрема, на уроках використовуватиме різний дидактичний матеріал. Наприклад, конструктори LEGO допоможуть дітлахам розвивати мислення, творчість та уяву.

 

Нагадаємо, що Житомирська область одна з перших в державі отримала безкоштовні набори LEGO: 1237 наборів LEGOPlay Box та більше 15 тисяч конструкторів LEGO«Шість цеглинок». Кожен майбутній першокласник забезпечений відповідним набором. Вчителі перших класів у серпні проходитимуть спеціальний тренінг від The LEGO Foundation для впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання з конструкторами.

 

На сайті Міністерства освіти та науки України вже викладені у вільному доступі електронні посібники з описом нових методик роботи з конструкторами LEGO. Це дві брошури: «Гра по-новому, навчання по-іншому» та «Шість цеглинок». Кожен бажаючий може ознайомитися із посібниками тут.

 

«Гра по-новому, навчання по-іншому» - методичний посібник, котрий містить вправи та ігри, спрямовані на формування ключових компетентностей у дітей початкової школи. Завдяки грі дитина розвиває основні п’ять сфер: фізичний, когнітивний, соціальний та емоційний розвитки та креативність.

 

Другий посібник надає опис методики «Шість цеглинок», яка покликана сприяти не лише розвитку компетентностей учнів початкової школи, а й становленню педагога нової школи. Посібник містить ігри-завдання із набором з шести цеглинок LEGO DUPLO різного кольору – червони, помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний та синій. У педагога та кожного учня має бути окремий набір цеглинок для роботи.  Кожна гра-завдання – це цілий комплекс на розвиток не лише мислення, мовлення, уваги, а й механізми розвитку оперативної пам’яті, самоконтролю та ментальної гнучкості.

 

У посібнику наведені зразки завдань, які можна використовувати у навчальному процесі. Наприклад, потрібно розкласти на аркуші паперу цеглинки і домалювати навколо певні деталі, або зробити цеглинку частиною чудернацької тварини/рослини/будівлі. Ще варіант завдання – збудувати вежу, але не традиційним методом, коли частини конструктора скріплюються між собою, а у хаотичному порядку, щоб цеглинки врівноважували одна одну і спільно тримали конструкцію.

 

Також у посібниках викладені рекомендації для вчителів, яких варто дотримуватися при навчанні дітей. 

 

 

 

 

 

НОВ�Н�