--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Геннадій Зубко та міжнародні партнери долучилися до велотуру у Коростишівській ОТГ

Геннадій Зубко та міжнародні партнери долучилися до велотуру у Коростишівській ОТГ

Житомирська областьвелотурКоростишівська ОТГздоров’ядецентралізаціяГеннадій ЗубкоІгор Гундич  

Понад 300 учасників взяли участь у велотурі «Зелене світло для велоруху в громадах». До спортивної ініціативи на Житомирщині долучилися Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко та міжнародні партнери.

 

Велотур, проведення якого ініціювали представники Програми «U-LEAD з Європою», пройшов сьогодні, 16 червня, у Коростишівській ОТГ.

 

«Працювати разом з громадою, відпочивати разом з громадою — саме такі українці! Сьогоднішній велотур в об’єднаній громаді на Житомирщині є дуже знаковим! Участь беруть понад 300 велосипедистів, громада Житомирщини, а головне — велика кількість дітлахів та молоді. Сьогодні ми даємо старт Всеукраїнській ініціативі «Зелене світло для велоруху в громадах». І робимо це спільно з нашими друзями – європейськими і міжнародними партнерами, які допомагають Україні у впровадженні реформи децентралізації» – наголосив перед учасниками велопробігу Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

 

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що країна сьогодні стає здоровішою фізично, морально, економічно. Велосипед стає все популярнішим серед українців. Він одночасно і спорт, і відпочинок, і екологічний вид транспорту. Цей спорт формує здоровий спосіб життя, загартовує дух, робить українців здатними переборювати труднощі та перемагати. «Велорух у громадах — чудова ідея, що має конкретну мету. Але одного бажання замало, потрібно розбудовувати велосипедну інфраструктуру і сьогодні це реально, бо децентралізація дала громадам необхідні фінансові ресурси», — розповів Зубко.

 

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич підкреслив, що Житомирщина залишається лідером децентралізації.

 

«Саме тому європейські партнери, Мінрегіон на чолі з Геннадієм Зубком обрали нашу область для проведення одного з перших децентралізаційних велотурів громадами. Сподіваюся, такі заходи будуть підтримані й іншими ОТГ, які мають достатній ресурс, щоб розвивати велоспорт», – зазначив Ігор Гундич.

 

Велопробіг стартував із села Кропивня у Коростишівській ОТГ. Під час велопробігу учасники зупинялись біля об’єкту ДФРР – Будинку дитячої творчості, та біля Коростишівської гуманітарної гімназії №5 ім. Т. Шевченка.

 

Фінішували учасники велопробігу у міському парку, де проходив святковий ярмарок, а місцева велоспільнота організувала лотерею для учасників пробігу.

 

Учасниками велотуру стали керівник програм співробітництва Представництва ЄС Беренд де Гроот, директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра, а також представники донорських програм і міжнародні партнери, які активно підтримують реформу децентралізації в Україні.

 

Довідково: Проект «Зелене світло для велоруху в громадах» спрямований на просування велосипедного руху як сталого, екологічно чистого та здорового засобу мобільного пересування, альтернативного до традиційного транспорту. Він реалізується Програмою «U-LEAD з Європою» у співпраці з Київською асоціацією велосипедистів за підтримки Мінрегіону.

 

Проект містить декілька компонентів, серед яких: кампанія з популяризації велосипедного руху серед школярів і молоді у різних громадах, у т.ч. серія планових воркшопів; проектування і будівництво велосипедної інфраструктури в громадах.

НОВ�Н�