--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Останні законодавчі зміни та програми у сфері енергоефективності

Останні законодавчі зміни та програми у сфері енергоефективності спрямовані на підтримку та пришвидшення впровадження проектів щодо заміщення та зменшення використання енергоресурсів

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на Енергетичному Дні: «Енергоефективність від ідеї до впровадження: як подолати часовий розрив?», організованому Європейсько-українським енергетичним агентством.

Сергій Савчук відзначив, що в Україні є політична воля та активна законодавча робота заради збільшення інвестиційної привабливості проектів, спрощення приходу інвесторів та залучення дешевих і довгих кредитних коштів.

Так, 2014 рік, коли перед Україною постали енергетичні виклики, став ключовим для прийняття важливих рішень щодо забезпечення населення енергоресурсами, розвитку сфери енергоефективності та використання «чистих» джерел. Відтоді завдяки послідовним спільним діям Уряду і Парламенту щодо удосконалення законодавчої бази в українські «зелені» проекти залучено більше  1,1 млрд євро.

Щорічне скорочення споживання газу у 2017 р. порівняно з 2014 р. такими категоріями споживачів, як населення, теплокомуненерго та бюджетні установи склало 6 млрд м3, або 1,2 млрд євро.

«Більше того, окрім нормотворчої діяльності Держенергоефективності започатковує плідне партнерство із іншими країнами, особливо у напрямку створення нових механізмів фінансування проектів», - пояснив Сергій Савчук.

Зокрема, Фінляндія вже готова сприяти підготовці «зелених» проектів в Україні. Так, МЗС Фінляндії та НЕФКО, а також Держенергоефективності та НЕФКО підписали Угоди щодо створення та функціонування Фінсько-українського трастового фонду для фінансування розробки «зелених» проектів. Обсяг фонду – 6 млн євро.

Також варто відзначити ефективність розробленого спільно з Держенергоефективності законодавства щодо ЕСКО у бюджетній сфері. Створення правильної правової бази, усунення бар’єрів для інвесторів сприяли укладенню:

- у 2016 р. – 20 ЕСКО-контрактів на суму 18 млн грн.;

- з жовтня 2017 р. і по червень 2018 р. - 142 ЕСКО-договорів на суму понад 100 млн гривень.

Ключові спікери заходу, серед яких були Олена Рибак (ЄУЕА), Юлія Шевчук (НЕФКО), Іма Хренова-Шимкіна (GIZ), Сергій Масліченко (ЄБРР) та інші поділились своїм досвідом реалізації проектів енергоефективності в Україні.

Учасники заходу дійшли згоди щодо необхідності продовження спільної роботи, щоб забезпечити максимальне скорочення термінів проектного циклу «від ідеї до впровадження».

Джерело:https://www.kmu.gov.ua/ua/news

НОВ�Н�