--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

На Житомирщині найдешевше встановити сонячну електростанцію

На Житомирщині найдешевше встановити сонячну електростанцію – на Регіональному форумі обговорили альтернативну енергетику

Житомирська область, регіональний форум, дискусії, сонячні електростанції, відшкодування 

Яким чином встановити сонячну електростанцію та чому на Житомирщині це вигідно – про це могли дізнатися усі бажаючі під час І Регіонального форуму.

 

Панельна дискусія на тему розвитку сонячної енергетики у Житомирській області відбулася сьогодні, 16 травня, у Житомирі біля кінотеатру «Жовтень».

 

Спікерами виступили Геннадій Забродський – заступник директора департаменту регіонального розвитку ОДА, Андрій Карташов – голова Всеукраїнської громадської організації «Центр підтримки громадських ініціатив», Костянтин Матвєєв – головний інженер ТОВ «Акватерм-Альянс», Юрій Фаворський – президент громадської спілки «Асоціація сонячної енергетики України», Вікторія Дмитрієва – заступник директора Житомирської обласної дирекції АБ «Укргазбанк».

 

«Фахівці зазначають, що сонячна енергетика має всі шанси стати нафтою 21 століття. За прогнозами аналітиків, до 2070 року сонце стане найбільшим джерелом енергії. Кількість сонячної енергії, що потрапляє на поверхню землі протягом тижня, перевищує енергію світових запасів нафти, газу, вугілля та урану. До 2030 року в Україні діє "зелений тариф", за умовами якого будь-яка фізична особа або підприємство може виробити електроенергію на своїй ділянці і продати її державі за вигідною ціною», – розповів Геннадій Забродський.

 

Також він зазначив, що в області дуже швидкими темпами розвивається ця альтернативна енергетика.

 

«У 2017 році на Житомирщині за ініціативи голови ОДА Ігоря Гундича розпочали стимулювати населення до встановлення сонячних електростанцій. Будь-яка фізична особа на території Житомирської області може збудувати приватну сонячну електростанцію потужністю до 30кВт, і за це з обласного бюджету отримає 20% від вартості обладнання (до 50 тис. грн). До 2017 року на Житомирщині було збудованого всього 10 сонячних станцій. За рік жителі області збудували 65 сонячних електростанцій», – сказав Геннадій Забродський.

 

Андрій Карташов, як власник сонячної електростанції на Житомирщині, розповів, що був третім, хто отримав компенсацію з обласного бюджету. Кошти на рахунок надійшли через 10 днів після подачі документів.

 

Крім того, за його словами, на Житомирщині найдешевше встановити сонячну електростанцію, зокрема, у Тетерівській ОТГ, адже крім підтримки з обласного бюджету у цій громаді відшкодовують додатково по 1 тис. грн за кожен кіловат потужності станції.

 

Усі бажаючі у рамках заходу могли дізнатися про процедуру встановлення сонячних електростанцій, спосіб встановлення, можливість кредитування, отримання відшкодування тощо.

 

Нагадаємо, Житомирщина надає найбільшу компенсацію за сонячні електростанції серед областей України.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

 8

 

 

 

2

НОВ�Н�