--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Ще ніколи підтримка Помісної Церкви в Україні не була такою великою – Глава держави

Ще ніколи підтримка Помісної Церкви в Україні не була такою великою – Глава держави

Помісна церква, Президент, Патріарх, українська церква 

1Президент Петро  Порошенко зазначає, що «багато десятиліть держава усувалася від того, щоб зняти окуляри і подивитися чесно в очі своїм громадянам» у питанні Єдиної Помісної Церкви в Україні. «Ніколи такого не було, щоб підтримка Помісної Церкви була такою великою», - підкреслив Петро Порошенко під час участі у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

 

Водночас, він зауважив, що агресія Російської федерації проти України спричинила зростання бажання в українців мати власну незалежну Помісну Православну Церкву. «Бо розкрили очі і більше не слухають ту брехню, що Росія нас підтримує. Вона прийшла до нас вбивати найкращих українських синів і доньок», - сказав Президент.

 

Глава держави зазначив: «Зараз, коли ми боронимо нашу державу – нам потрібна сильна держава». Петро Порошенко наголосив, що держава буде набагато сильнішою, якщо матиме єдину Церкву. А це в свою чергу, на переконання Президента, «прибере внутрішні чвари і конфлікти всередині держави».

 

«І об'єднавшись ми швидше звільнимо українську землю. І Донбас, і Крим», - підкреслив Глава держави.

 

Президент також акцентував на важливості створення Помісної Церкви і для військових, і для української діаспори, які матимуть можливість відвідувати «свою українську церкву».

 

Петро Порошенко також наголосив на необхідності бути разом, не дати втягнути себе в конфлікт, діяти абсолютно виважено і вірно. «І тоді, будемо сподіватися, рішення Вселенського Патріарха і Синоду ми зможемо наблизити», - сказав Президент.

 

Щодо можливих преференцій для Помісної Української Православної Церкви Президент зазначив, що «єдиною преференцією буде кількість вірян, які будуть її відвідувати».

 

«Для мене є очевидним, по першій реакції в більшості областей України, є абсолютне тверде переконання – ми прагнемо, ми чекаємо, ми підтримуємо», - підсумував Глава держави, говорячи про бажання українців мати Помісну Православну Українську Церкву.

 

Президент Петро Порошенко наголошує, що справа українців обирати свого Патріарха: «Держава не буде визначати, хто буде Патріархом нової церкви, бо це не державна справа. Не буде ніякого «указуючого перста» - підтриймате цього, або не підтримайте цього».

НОВ�Н�